Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 15hós babám még nem beszél,...

15hós babám még nem beszél, de kimennénk külföldre élni, hogyan menne neki a nyelvtanulás?

Figyelt kérdés
Könnyebben, vagy nehezebben menne neki? Később tanulna meg beszélni mindkét nyelven?
2012. jan. 20. 16:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Egybol menne bolcsibe, kozossegbe? Ha nem, akkor otthon veletek van, titeket hall, es megtanul magyarul. Persze kozben fogja hallani az idegen nyelvet is, de azt ugyis csak akkor fogja igazan tanulni ha kozossegben lesz. Szerintem nem fogja kesobb beszelni mindket nyelvet, nekem nem ez a tapasztalatom. Mas a helyzet, ha a csaladban 2 nyelvet beszelnek, es ezt nap mint nap hallja. De nalatok ha jol ertem, nem ez lesz.

Mi amikor kulfodre koltoztunk, kislanyom 17 hos volt. O mar ugymond beszelt, de tovabbra is a nagyar fejlodott nala. 3 evesen ment kozossegbe, az angol is szepen kezdett menni nala, de nem ment a magyar karara.

2012. jan. 20. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Akkor jó. Közösségbe, csak majd oviba megy majd. Addig félig magyart, félig angolt fog hallani, mert akiknél lakni fogunk ők inkább angol ajkúak, egyedül nővérem fog magyarul beszélni, vagy talán ő se (hogy mi is rá legyünk kényszerítve a nyelvhasználatra :) )

De a lényeg, hogy akkor nem lesz semmi baj. :) Szuper!

2012. jan. 20. 18:25
 3/4 anonim ***** válasza:

1.vagyok: nalunk azert kicsit mas volt, mert angolt csak jatszoteren, baba mama klubban hallott, tehat nem minden nap, es nem tobb ora hosszat. De szerintem nalatok sem lesz gond. Szerintem csak elonye lesz belole!

Megkerdezhetem hova koltoztok?

2012. jan. 20. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem lesz gond, ahogy az első mondta. Aki angolul beszélő lesz a házban, ő is nyugodtan beszéljen a kicsihez sokat, tanítgassa, már ha olyan. Nagyon jól elkülönítik a kettőt, csak ti ne zavarjatok be, aki magyarul beszél hozzá, az egyelőre csak magyarul beszéljen.
2012. jan. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!