Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan használjam a filmnézést...

Hogyan használjam a filmnézést nyelvtanulásra?

Figyelt kérdés

Nem vagyok túl jó angolból és többen azt mondtál,hogy ez furcsa tekintve, hogy mennyi filmet és sorozatot nézek eredeti nyelven (mondjuk feliratosan.

Kérdésem az lenne,hogy van-e valami mód,hogy a filmnézés segítsen a tanulásban.


2012. jan. 18. 19:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én több sorozatot is nézek és eredeti angol nyelven.De ami még segít hogy külföldi emberkékkel beszélgetsz , msnezel.De a legjobb módszer a nyelvtanulásra ha ez ember rá van utalva és egy angolszász országban él.
2012. jan. 18. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nézd angolul, angol felirattal, de a magyar is megteszi. De ezekből nagyon sokat meg kell nézned, hogy kicsit javuljon. Szóval ne add fel egyhamar. =)


És az előttem kommentáló válaszát én is támogatom. Egy nyelvet úgy lehet a legjobban megtanulni, ha használod. Én tudok is egy jó oldalt, amit én használtam anno a nyelvtanuláshoz, de vannak emberek, akikkel még a mai napig tartom a kapcsolatot innen. Az oldal neve: interpals.net

2012. jan. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én is az interpals.net oldalt használom! Én angolul felirat nélkül szoktam sorozatokat nézni, és pl volt olyan, hogy egy szóról nem tudtam, hogy mit jelent, de többször előfordult az adott epizódban és egy idő után rájöttem magamtól és meg is jegyeztem.
2012. jan. 19. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 bensdorp ***** válasza:
84%
Angol nyelven, feltétlenül angol felirattal nézd! Ha valamit nem értesz, pause --> írd ki gyorsan papírra, és a film végén vagy azonnal szótárazd ki. Ha nyelvtani összetételt nem értesz belőle, nyelvtani összefoglalókból nézz utána! Sokkal fárasztóbb lesz így a filmnézés, de nagyon hasznos. Nézhetsz híreket is angolul (CNN, BBC), hallgathatsz angol rádiót online, külföldi előadók kedvenc számainak szövegét keresd meg, és próbáld meg lefordítani, énekelhetsz is. Állítsd át a telefonod és a számítógéped nyelvét angolra! Így már elég sok minden fog Rád ragadni. :)
2012. jan. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!