Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól ehetnek a babák...

Porcukormókus kérdése:

Mikortól ehetnek a babák füstölt élelmiszereket? (pl. : sajt, szalonna, kolbász)

Figyelt kérdés

Miért nem szabad előbb adni nekik?

És olyan ételt ehetnek, amibe belefőtt valamilyen füstölt hús vagy szalonna?


2012. jan. 21. 14:40
 1/6 A kérdező kommentje:

Csak mert a férjemmel elég nehezen tudom megértetni, hogy mit szabad és mit nem.

Ma pl. rakott kellel etette a 7,5hónapos kislányunkat, legalább a káposztát félretúrta, rizst meg husit adott neki belőle. De tejföllel és füstölt szalonnával sült össze.

Lehet, hogy túllihegem, de semmi kedvem ételallergiával bajlódni később csak azért, mert a párom nem bírta kivárni az ajánlott időpontokat.

2012. jan. 21. 14:46
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

szerintem azért nem lehet mert "nyers". de csak tipp, inkább azért írok mert engem is érdekel majd a válasz.


én fiam eszik már kolbászt és sült szalonnát (nyerset még jó ideig nem fogok adni), most 2 éves. penészes sajtot se evett még.

2012. jan. 21. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

2évesen már talán nem aggódnék, de a lányunk még nincs 8hónapos..

Állandóan magyarázok, hogy mit NEM kéne adni a babának, de már én unom magamat...

2012. jan. 21. 14:48
 4/6 anonim ***** válasza:

most olvastam a kommentedet. na igen :D ez azért tényleg durva, mondjuk szerintem semmit nem ehetne abból ;) de egy ilyen miatt nem lesz baj, nyugi!


én fiamat pont az előbb említett sült szalonnával etette meg az apja úgy 8 hónapos korában, azóta is a kedvence, egy éves korában apa bevezette, hogy minden vasárnap tojásrántotta sült szalonnával a reggeli :/

2012. jan. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Kerria ***** válasza:

szerintem, a mi korunkban anno (legalábbis nekünk sok vidéki rokonunk volt), így én is hamar összeismerkedtem ezekkel.


Nem mondom, hogy baj, hogy adja neki, de azt sem állítom, hogy nem árt. Nem lehet tudni, hogy mennyire van már felkészülve a gyomra, bele...szóval az emésztőrendszere a kicsinek. Kis mennyiségtől ne aggódj, csak jegyezzétek fel mit kapott, ha netán valamelyiktől baja (hányás, hasmenés..) lenne.

2012. jan. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Kerria ***** válasza:
59%

Meglátásom, ha sok mindenben felülírjuk Apukát, akkor elmegy a kedve a gyerkőctől, az meg nem jó. Így ha nem kell feltétlen, akkor ne legyen emiatt konfliktusotok.


Mondj annyit, hogy olyat még nem evett, keveset adjon csak neki...

2012. jan. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!