Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Milyen kajákat tudnék elvinni...

Milyen kajákat tudnék elvinni nyaralásra, amiket célszerűbb itthonról vinni, minthogy a Balatonon megvegyem dupla áron? Kolbász, szalonna, ilyesmikre gondolok.

Figyelt kérdés
2011. júl. 14. 10:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
1-2 konzerv, paprika paradicsom ha van otthon. Por levesek.
2011. júl. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
tésztafélék, konzervek
2011. júl. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Amit csak be tudsz pakolni a kocsiba. Mondjuk kenyér és tej csak 1-2 napra valót tudsz, mert az megszárad, ill. romlik az állaga, ha több napos. Egyébként ha ott lesz fagyasztó, akkor akár előre megfőzött és lefagyasztott készételeket, de lehet előkészített, lefagyasztott húsféleségeket is. Zöldség, gyümölcs.

De akármire gondolsz, a Balcsin biztos minden drágább, mint a lakhelyeden. Ezért legalább az alap-kaják (hús, felvágott, vaj, kész- és félkész kaják) és néhány napra való gyümölcsöt mindenképp pakolnék.

2011. júl. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Balatonon van már majndem mindehol tesco vagy haosnlo áruház és nem kerül többe a kaja mint itthon.Ha kisebb rászre mész ahol nincs akkor mindképpen olyan ami nem romlando,szóval konzerv,száraz szalámi,zöldségek.
2011. júl. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Tartós tej,lekvár,mogyorókrém,méz,innivaló.
2011. júl. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

attól függ, hogy ott milyen hűtőkapacítás vár.ha kisebb a saját hűtődnél, akkor ahhoz mérten vigyél otthonról élelmiszert. a "kisboltok" tényleg horror drágák, de valóban vannak majd minden üdülőhely közelében nagyok is.

ha rendes fagyasztós hűtő lesz ott, akkor viheszt panírozott hússzeleteket, fasírtot, rizses húsgombócot, pörköltnek való húst, lefagyasztva persze hűtőboxban.

tészták, paradicsomkonzerv, rizs,tojás, krumpli, hagyma

fűszerek, amit csak használsz egyébként is.

az önellátás ilyen, jobb felkészülni, mint ott méregdrágán vásárolni.

2011. júl. 14. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem Balaton ugyan, de amikor nyaralni voltam Görögországban, akkor én is azt ettem (főleg), amit vittem. Konzervek, zacskós leves, tészta. Csak péksüteményt és mézet vettem kint.


De persze jó a kolbi meg a szalonna, téliszalámi. Jobb, ha ásványvizet is viszel, mert üdüőhelyeken azt is drágán adják. (Már ha nem szereted a csapvizet.)

2011. júl. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 doboszoli ***** válasza:
100%

Évekig jártunk a gyerekekkel Szemesre.

Ha nem a vízparti kisboltban vásárolsz, semmivel nem drágább mint itthon, kár cipekedni.

A zöldség, a gyümölcs, a hús, a faszén mind megvehető a településen, normál áron.

Reggeli programnak is jó a fiúk bevásárlása, némi pálinkázással egybekötve.

2011. júl. 14. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Sajnos busszal megyünk, nem kocsival, úgyhogy nem tudunk túl sok mindent vinni. A szállásadó meg mondta, hogy van egy kis bolt a közelben, de elég drága, ezért gondoltam hogy inkább itthonról viszek. Köszönöm mégegyszer a tippeket!
2011. júl. 14. 12:16
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
por levesek, készétel konzervek, tonhalkonzevr, tartós kenyér, tej, müzlik, kekszek, magvak, rizs, száraz szalámik, kolbászok, sajt, lecsó üvegben, májkrémek,pástétomok, méz, lekvár,
2011. júl. 14. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!