Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Cumizik a babád? Mi a cumi...

Cumizik a babád? Mi a cumi előnye?

Figyelt kérdés
2009. máj. 28. 12:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém 5 hetes koráig cumizott. Aztán kiköpte. Lehet, hogy rájött, hogy az mégsem cici? Azért volt jó, mert megnyugodott tőle. Utána nagyon nehezen tudtuk elaltatni. Nagyon visszasírtuk a cumit. Persze most utólag már örülök, hogy nem kell a leszoktatással kínlódni.
2009. máj. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én az Istvánban szültem, ott ellenzik a cumi használatát, így mi is elleneztük. De amikor hazajöttünk és állandóan a cicimen cumizott, akkor jobbnak láttam kipróbálni.

Ha nem kapja meg a cumit akkor a kezét szopizza és a keze nem úgy van kialakítva, mint pl. a fogszabályozós cumik.

Azt hallottam a cumiról könnyebb leszoktatni, mint az új szopásról. Hiszen az ujja az oviba is vele van :)

Amúgy a mi babánk nagyon nyugodt, többen mondták, hogy valószínűleg a cumizás megnyugtatja.


3 hónapos baba anyukája

2009. máj. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Kb. 1 hónapos volt a kislányom, amikor úgy döntöttem, hogy adok neki cumit, mert egész nap szopizott volna. Csak akkor adtam neki, amikor már minden lehetséges okot kizártam, ami miatt nyűgösebb lehetett. Ilyenkor megnyugodott tőle. Tényleg akkor kapott csak cumit, amikor már semmi más nem segített, még a cicizés se. Aztán egyre kevesebbszer igényelte, úgy hogy fél éves korára teljesen elmaradt a cumizás. Én nem bánom, mert tudom a nagyobb tesói után, hogy milyen nehéz később leszoktatni a cumiról a gyerekeket, de néha amikor nyűgös és semmi se jó neki, bizony jól jönne. Ilyenkor az egyetlen megoldás a cici... Most 9 hónapos és már nem is tudja, mit kezdjen a cumival, ha odaadom neki.
2009. máj. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Cumizik. 2 honapos koratol komolyan veszi a cumizast. Kedvenc jateka is a cumikaja. En nem orultem neki, de mar nem banom. Jol megnyugtatja magat vele. Szerintem amelyik "cumisnak szuletik" ugyis elobb utobb valamit szopogatni fog. Ujjat, takarot, jatekot, stb. Rajon az anyuka, hogy van-e igeny a cumira.
2009. máj. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
9 hónapos kirlányom is kb. 1-2 hetes kora óta cumizik. Csak azzal tudtuk a hasfájós időszakokban nagy nehezen megnyugtatni, azóta meg már hozzászokott. Egy időben elhagyta 1-2 hétre, akkor az ujját szopizta, de visszatért a cumihoz, amit nem bánok, nem szeretném, ha az ujját szopná, főleg most, hogy csúszik-mászik a házba, hiába takarítok, akkor is szed össze egy csomó koszt. Amúgy meg ő is szeret vele csak úgy játszani, emg beszél hozzá :-)!
2009. máj. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

az enyém két hetes kora óta nem cumizik. elvettem tőle, nem is hiányolta. most két hónapos, és az alsó ajka a favorit, előtte az ujját szopta. általában ilyen fejet vág:

[link] :) szerintem édesebb, mintha cumi lógna a szájából :)

2009. máj. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
1-2hetes koratol cumizik.Nekunk sokat segitett az altatasban,es amikor nyugi volt.Aldottam is erte azt az embert aki kitalalta.Most 7hos es egyre kevesebbet van szajaba.Mindig valami mast kostol meg.Alvashoz meg hasznaljuk,de ahogy elalszik ki is kopi.
2009. máj. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az enyém két-három hétig cumizott, aztán kilökte és többet nem fogadja el. Én örülök is neki. Inkább az ölemben nyugodjon meg, mint egy szilikoncumitól.
2009. máj. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!