Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 4 éves elmúlt a kislányom a...

4 éves elmúlt a kislányom a nyáron, még mindig cumizik, sajnos nem csak alváshoz, hanem sokszor napközben is. Akármerre megyünk mindenhol szóvá teszik, hogy ilyen nagylánynak cumi? Meg kellene próbálnom leszoktatni?

Figyelt kérdés
2008. szept. 20. 17:55
 1/8 anonim ***** válasza:
36%

Azzal nyutatja magát ha fáradt,nyűgös,álmos...

Az én lányom 5 éves de nem érdekel ki mit mond.Az ovodatársai is cumiznak,ha akarja abbahagyja,én is szoptam az ujjam kiskoromban emlékszem.

Ne másokra hallgass!

2008. szept. 20. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom is 4,5 éves és sajna cumisüvegezik. Az engem sem érdekel hogy ki mit mond,inkább a fogai miatt félek mert ugye azoknak nem tesz jót.De erőszakkal szerintem ne akard leszoktatni,én rájöttem hogy sokkal jobb ha magától hagy el dolgokat,és hidd el ezt is el fogják hagyni.
2008. szept. 20. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Mi is úgy egyeztünk meg a párommal, hogy nem fogjuk erőltetni a dolgot, elvégre mi adtuk a szájába mikor újszülött volt. Engem sem nagyon érdekel, hogy mit mondanak, csak már unom, hogy mindenfele ezzel piszkálják szegénykémet. Fogszabályzós cumit használunk, remélem nem lesz gond a fogaival.
2008. szept. 20. 18:43
 4/8 anonim ***** válasza:
38%
Én azért megpróbálnám legalább korlátozni a dolgot, mondjuk alvásra, meg otthonra. Nem mások miatt, hanem mert egyrészt a fogaknak nem tesz jót, másrészt a szájizmai nem fejlődnek kellőképpen és ez beszédhibához vezethet. Barátnőm lánya is majdnem négy éves koráig cumizott, de utcán is meg sok helyen, és most hordhatja barátnőm logopédushoz.
2008. szept. 20. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Én is ezért félek leginkább, bár a beszédével soha nem volt gond, 18 hós kora óta szép, tisztán beszél, de elhiszem, hogy ez gond lehet, mert amikor a szájában van a cumi, akkor teljesen másképp beszél. Megpróbáltam napközben elvenni tőle, de mindig visszakéri,meg hisztizik érte. Csináltunk már olyat is, hogy amig egy játékkal játszik , addig a játék helyére rakja és amig játszik a cumi ott marad. Mentem be a szobájába és a cumi már a szájában volt. Ha eldugom, akkor meg nem hagy békén. Akkor mit lehet csinálni? Egyébként elég értelmes kislány, úgy tűnik megérti, mikor magyarázom neki, de mégis ha a fejébe veszi,hogy neki kell, akkor képtelen lemondani róla.
2008. szept. 20. 22:34
 6/8 anonim ***** válasza:
77%

Először azt kell eldöntened, hogy te le akarod-e szoktatni róla. Mert ha nem vagy benne biztos, akkor akár hozzá se kezdj, ha bizonytalan vagy, azt ő is meg fogja érezni. Leírtam, m iért nem tartom jónak, hogy még mindig cumizik, nem írtam szerintem semmi bántót, mégis volt, akinek nem tetszett a válaszom, mert nem "puncsoltam", hogy persze ez így jól van. Mert szerintem nincs jól, egy ekkora lánynak már nem igazán kéne cumizni. A cumi a kisbabáknak való. Elhiszem, hogy tisztán, szépen beszél, de a hosszan tartó cumizás a szájizmok renyheségét okozhatja később is. Ezen kívül persze hogy jobb a fogszabályzós cumi, de még az is árt a fogaknak, hiszen valami folyamatosan a két fogsora között van, legyen az bármilyen vékony és keskeny.


Ha le akarod szoktatni, bizony fel kell készülnöd néhány hisztire, de őszintén szólva, lesz még ilyen az életben. Néha olyan dolgokat is megkívánunk a gyerekeinktől, ami nekik az adott pillanatban nem tetszik, mégis az ő érdekeiket szolgálja. Én ezt úgy csinálnám, hogy elvenném a cumiját reggel amikor felkel, és azt mondanám, hogy majd csak délután kaphatja vissza. Meg is mutatnám, hogy hová kell érnie a mutatónak az órán, és akkor majd visszakaphatja. Naponta, kétnaponta tolnám ezt egy-egy órával, amíg már csak este kell a cumi. Biztos lesz hiszti, de legyél határozott, hiszen az ő érdekében szükséges ez a szigor. Hidd el, jobb is ha megtanulja, hogy nem mindig úgy történik, ahogy ő akarja.

2008. szept. 22. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2008. szept. 22. 15:38
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem had cumizzom amig jol eisk neki,ugyis magától le fog szokni rola.Legalább is én még nem láttam a metrón snekit cumivla a szájában:)))))))
2008. dec. 4. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!