Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A kétnyelvű babák mozgásfejlőd...

A kétnyelvű babák mozgásfejlődése eltér az egynyelvűekétől? Vagy nincs összefüggés a beszéd- és mozgás tanulása között?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 19. 11:59
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem nincsen.

Anyukám is azon csodálkozik hogy tud egy gyerek egyszerre két nyelvet megtanulni.

Mondtam neki hogy ö is megtanulta hogy a cica és a macska szó ugyan azt jelenti, így a gyerekem is megfogja tanulni hogy Katze és a macska ugyan azt jelenti.


Szerintem még a beszéd megtanulásában sem jelent nehézséget. barátnöm kisfia 2 évesen tükörfordított, mindkét nyelvet már 2 évesen nagyon szépen beszélte.

nekem egy anyanyelvem van de 3 évesen még nem nagyon tudtam beszélni.

2011. ápr. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Kétnyelvű ikrekről tudok nyilatkozni. A beszédük csak sokára lett helyes mindkét nyelven, mert sokáig csak ikernyelven kommunikáltak egymással. A mozgásuk tökéletesen ment a nagykönyv szerint. Egymáshoz képest csak maximum 1-2hét eltérés volt.
2011. ápr. 19. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Mi ketnyelvu csalad vagyunk ferjem angol en magyar. Kisfiam 14 es fel honapos es a mozgasfejlodeseben nem vettem eszre semmi kulonoset. 7 honaposan maszott, 8 honaposan allt fel eloszor es par napra ra kezdett el butorok mellett lepegetni. 12 honapos koraban indult el es azota mar szalad. :) Meg nem beszel csak par szot de pl. a vizet angolul es magyarul is keri. Ramutat es mondja, hogy vide (vizet) vagy vote (water). A ferjem apa meg daddy is, es en anya (ana) meg mummy is vagyok. Egyelore csak ennyi szot tud.
2011. ápr. 19. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!