Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik adtak már fel postán...

Akik adtak már fel postán járókát, kérdezhetnék?

Figyelt kérdés
egy 8 szögletű járókát kéne feladnom postán.Hogyan tudom feladni,mi a menete?Mibe csomagoljam,mivel nagyon nagy?Lapra szerelhető,de akkor is nagy.És mennyibe kerülne kb miskolcról pestre elküldeni?Amikor mi kaptuk,akkor egy fűnyirós dobozba volt benne,de az már nincs meg,mert az is már szét volt szakadva,úgy volt még csomószor körbe ragasztószalagozva.
2012. jan. 23. 10:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Le kell mérni szétszerelt állapotban a járókát, kell szerezni egy akkora dobozt, amibe belefér. Anno egy közeli áruházhoz mentem el, a hátsó bejáratnál hegyekben állnak a dobozok, de kérhetsz is az információnál, biztos tudnak adni. A dobozt majd jól le kell ragasztani vastag ragasztószalaggal. A postán sima standard csomagként adtam fel, de annak is van maximális mérete és súlya, hogy mekkora lehet a doboz. A súlya max 20 kg lehet standard csomagként, 20 kg vagy a mérethatár felett nem standard csomagként lehet feladni. A csomag díját a posta honlapján megtalálod.


[link]


Mérete

Belföldi és nemzetközi forgalomban címoldalának legkisebb mérete 120 mm x 175 mm, leghosszabb kiterjedésbeli mérete 2000 mm lehet, illetve a három kiterjedésbeli mérete (hosszúság + szélesség + magasság) nem haladhatja meg a 3000 mm-t.

Ha a csomag három kiterjedésbeli mérete együttesen 2000 mm-nél vagy hosszúsága 750 mm-nél nagyobb, továbbá alakja, természete miatt egyéb küldeménnyel nem

rakható össze, vagy eltérő kezelést kíván (pl. kerékpár, bútor, növény), belföldre csak „nem standard” csomagként adható fel, nemzetközi viszonylatban pedig terjedelmesként, pótdíj ellenében.

2012. jan. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Első vagyok, olyan áruházhoz menjetek dobozért, ahol árulnak plazma vagy lcd tévét, ott vannak méretes lapos dobozok. Vagy kis hűtőszekrényes dobozt is használhattok.
2012. jan. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
hú,köszi.Nem tudom lemérni,mert anyuméknál van szétszerelve,de összerakva a mérete 120x120x69 cm.Súlyát fogalmam nincs mennyi,de tuti nincs 20 kg.Körülbelüli összeget se tudnál mondani mennyiért tudnám feladni?Mert egy aukciós oldalon érdeklődtek,és válaszolnom kéne,de egy kb összeget se tudok mondani...2-3-5ezer ft? A doboz...hát azt tuti nem adnak a postán,anno egy nagyon kis dobozt vehettem majdnem ezer ft-ért.... :S Akkor majd valami áruházba utánakérdezek nem-e tudnának adni.
2012. jan. 23. 11:02
 4/11 anonim ***** válasza:
Én adtam fel egy hatalmas járókát.A postán mondták,hogy több dobozt is összeragaszthatok,csak biztos ne essen szét.Több dobozból ragasztottam össze, meg alatta ilyen takarófóliával tekertem be.1690 ft-ért vitték el.És postán adtam fel.Kérdezz nyugodtan!:)E.
2012. jan. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
köszi!Akkor végülis pontos összeget csak akkor tudnak mondani ha be van csomagolva,elvittük és lemérik?Csak mert hogy igy akkor mit irjak aki érdeklődött,kb összeget?És ha esetleg több lesz annál amit irtam neki és nem fizeti ki(jogosan)?
2012. jan. 23. 11:18
 6/11 anonim ***** válasza:

Első vagyok. A standard csomag 1115 Ft, a nem standard 1670 Ft. Ennél több csak akkor lehet, ha több a súlya mint 20 kg, de ez kizárva, azt mondtad.

Nekem 1115 Ft-ért vették át, mert a mérete is határon belül volt.

Mérjetek egy pontosat, kellene hozzá a doboz. Szerintem a kisebb összegért is elviszik. Kérheted a nagyobb összeget is a vevőtől és ha olcsóbban viszi a posta, visszautalod neki. Szerintem ez korrekt.

2012. jan. 23. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
köszönöm!És még annyi kérdésem lenne,hogy ha mellé mást is adok fel,azt együtt elviszik(külön csomagolva) ugyanannyi pénzért,vagy külön kell fizetni érte?Mert járókabetétet+szivacsot is adok hozzá,csak ezért kérdezem.
2012. jan. 23. 12:32
 8/11 anonim ***** válasza:
Tedd bele azokat is a dobozba, különben arra is fizetni kell.. Első vagyok
2012. jan. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
köszi,de azok már tuti nem férnének bele,igyse tudom lesz e akkora doboz....mert a szivacsot is csak összetudom tekerni,tehát az se kicsi még igyse....na mindegy,valahogy megoldom majd!Köszönöm mégegyszer!
2012. jan. 23. 12:58
 10/11 anonim ***** válasza:
A szivacsot hajtsd félbe, úgy még biztos belefér a dobozba, vagy picit nagyobb doboz kell, ne te fizess rá a posta miatt. Remélem sikerül megoldanod, szép napot!
2012. jan. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!