Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most mit tegyek, minden...

Most mit tegyek, minden igyekezetem ellenére csak hason alszik nyugton a babám, így szeret, vegyek egy légzésfigyelőt és nyugodjak meg?

Figyelt kérdés

A csapból is a bölcsőhalál téma folyik,fő okként a hason altatás megjelölve.

A lányommal szerencsém volt, utált hsaon lenni, a fiam még csak 1,5 hetes,de észrevettem,hoyg úgy megnyugszik.


Hanyatt és oldalt fekve meg csak nyávog, kínlódik.


A gyerekorvosunk kifejezetten kiemelte (Öreg,tapasztalt róka,nagyon megbízható,felesleges dolgokkal nem fáraszt sosem),hogy NE altassam hason.


2012. jan. 23. 13:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Ezek "vicces dolgok".

Az enyém meg "szuper bukós" volt, és mindenki azt szajkózta, hogy hason KELL aludnia, különben félrenyelheti a bukást. Hát az enyém meg CSAK HÁTON aludt.


Szerintem a babák ösztönösen tudják, mi a jó nekik, a bölcsőhalál "valódi okát" meg máig sem tudja senki.


Ha az megnyugtat, szerezz be egy légzésfigyelőt. Én pl. tudom magamról, hogy én meg akkor lennék "'idegbeteg", ha lenne egy ilyen ketyerénk.


Kivétel, ha koraszülött, vagy beteg egy baba, akkor lehet, hogy én is szereznék egy figyelőt...

2012. jan. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom is 2 hetes korától csak hason volt hajlandó aludni. Mind a mai napig úgy alszik (16 hónapos). Nekem sem tanácsolta a védőnő, de annak idején anyukám szerint én is így tudtam csak aludni.

Nem tudom velem van a baj, de én mindig elhesegettem a bölcsőhalál gondolatát, nem aggódtam túl. Tudom, hogy megtörténhet, de sajnos akkor is bekövetkezhet, ha hanyatt alszik.

Szerintem ha attól megnyugszol vegyetek légzésfigyelőt.

2012. jan. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ja és mondanom se kell, hogy számtalanszor bukott álmában, de sosem nyelte félre, befolyt a nyakába a cucc, de nem fulladozott, vagy ilyesmi. Nagyot köhintett csak, és közben édesen aludt tovább...

első

2012. jan. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

az én lányom 4napos kora óta csak hason alszik! sőt nálunk a kórházba fekteték úgy a nővérek.

én használok légzésfigyelőt is,mert én nagyon aggódos vagyok.nem a hasonfekvés miatt,hanem mert így érzem biztonságosabbnak. amúgy a bölcsőhalált még a túlmelegedéssel sokták összefüggésbe hozni. szerintem a hason fekvés akkor lehet veszélyes,hogy maga alá gyűri a takaróját vagy a pelusát,a fulladás veszély miatt.szóval:arra ügyelj,hogy ne legyen a kezeügyébe ilyesmi.

2012. jan. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél vagy kölcsönözz, attól megnyugszol. Az én lányom is kizárólag hason alszik, így én is nyugodt vagyok!!!
2012. jan. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
67%

Ha tudsz vegyél egy légzésfigyelőt és altasd úgy ahogy kényelmes neki. Az én fiam (első baba) 5 hónapos koráig amíg meg nem tanult forogni, CSAK hason aludt... bukós baba is volt amúgy úgyhogy még jót is tettem vele hogy hasra raktam, megelőzve az aspirációt.

Imád hason aludni a mai napig. Amúgy is a hasfájós babák sokszor szeretnek a hasukon aludni pihenni lógni stb. mert úgy kevésbé fáj nekik.

Én ugyan nem küzdenék az amúgy egészséges normál súlyú anyatejes babámmal hogy márpedig aludjon háton.

A második babám meg egy percet nem aludt hason ő meg azt utálta.

A bölcsőhalálnak sok egyéb rizikó faktorai is vannak nem csak a hason alvás amúgy. Pl. koraszülöttség vagy születési sérülés hipotónia ilyesmi, alacsony súly, mesterséges táplálás, rossz szociális körülmények, túlfűtött szoba stb.

2012. jan. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Én pontosan így voltam, mint Te. A Fiam 2 hónapos korában jöttem rá, hogy sokkal-sokkal jobban alszik hason, mint hanyatt, így szépen beüzemeltem alá a légzésfigyelőt, és mindketten nagyságrendekkel jobban éreztük onnantól fogva magunkat :-)
2012. jan. 23. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanez a helyzet volt nálunk is. A nagyfiam sokáig a hátán aludt, kb. félévesen kezdett el hason aludni. A kicsi viszont nagyon nehezen tudott elaludni, mindig felsírt, és nem tudtam visszaaltatni. Kb. 2-3 hetes volt, mikor már kínomban leraktam hasra (amit egyébként nekem sem javasoltak), és szinte azonnal megnyugodott és aludt is. Viszont én tiszta ideg voltam, alig mertem aludni, feszt figyeltem, hogy veszi e a levegőt. Majd kölcsönöztem egy légzésfigyelőt, amit féléves koráig használtunk, és olyan nagy megnyugvás volt nekem. Szerintem nyugodtan altasd hason, és a megnyugtatásod miatt kölcsönözz te is egy légzésfigyelőt.
2012. jan. 23. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
szia! én hasfájósság miatt tettem hasra először, annyira bevált, h azóta hason alszik. Néha oldalt, néha háton, de lefekvéskor az első póz az hason(még egy előnye, h így nem is gondol mókázásra, hasra teszem és tudja h alvás jön). Vegyél/kölcsönözz egy légzésfigyelőt, ne tégy semmit a feje alá, közelébe, ő legyen egy meleg zsákban, szoba 20-22fokban és hatalmasakat fog aludni, hiszen ő választotta.Minden rendben lesz így is!
2012. jan. 23. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Én már a 4. gyerekemnél használok légzésfigyelőt. Hiába fektettem hátra bármelyiket, 3 hónapos koruk körül hasra fordultak maguktól. De önmagában a háton altatás nem véd a bölcsőhaláltól, ahogyan az egészségesség, vagy az időre születés sem.

Akár használtan is megveheted 10000 Ft körül. Jól tesztelhető a működése, és tönkretehetetlen. Mi még most is az eredetit használjuk, semmi baja.

2012. jan. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!