Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan adhatnám be 11 hós...

Hogyan adhatnám be 11 hós kisfiamnak a gyógyszert?

Figyelt kérdés
Múlt hét óta beteg, piros a torka, folyton lázas, folyik az orra, csúnyán köhög, levert. Kaptunk gyógyszereket, de ahogy azt beléadagolom... katasztrófa! A láz még hagyján, kúpot beadni egyszerű. De a szuszpenziók beadása, se adagolóval, se kiskanállal, sehogy se megy! Ellenkezik, ordít, rúgkapál, fele mellémegy, fuldoklik benne stb. Tápiban, vízben, teában nem tudom beadni, mert nemhogy főzit meg ilyeneket, de már a cumisüveget se fogadja el, ma is reggel hétkor evett utoljára. Nagyon aggódom a kis betegem miatt, hogy fog így rendbejönni???? Van módszeretek a gyógyszerek beadását illetően, ami bevált? Köszi előre is!
2012. jan. 23. 15:43
 1/4 anonim ***** válasza:
56%
Gyereket lefog, mélyen a torkára benyomni, és összezárni a száját. Utána én danoninot szoktam adni. Lehet kegyetlen, de így legalább meggyógyul. Néhány alkalom után már simán beveszik.
2012. jan. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Fiam is ezt csinálta. Aztán egy ideig odaadtam neki a nurofenes adagolót, hogy játsszon vele. Azóta elfogadja abból is, de kanálból is.
2012. jan. 23. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

mondjuk az én fiam már nagyobb, 2 éves, de hasonló az első alkalommal.

választhat, vagy lefogjuk és beadjuk neki vagy beveszi.

először nem, így lefogjuk. aztán inkább beveszi :)

ez van, gyógyszer nem kívánságműsor, muszáj

2012. jan. 23. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nálunk fecskendővel sikerült,próbáld meg a kedvenc játékát,vagy valami számára érdekes tárgyat a kezébe adni és úgy belenyomni az orvosságot.(Nem mindig,de sokszor bevált ez is nálunk)
2012. jan. 23. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!