Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tanácsot kérnék.2hónaposa...

R8ita kérdése:

Tanácsot kérnék.2hónaposa kisbabám, akinek nagyon kevés az alvásigénye, és emelett még hasfájós is. MIndig elalszik a cicin és nem büfizik, hiába veszem a vállamra. Igy ha leteszem hamar ujra felkel és nem alszik vissza. MIt tehetek?

Figyelt kérdés
2012. jan. 24. 14:42
 1/6 anonim ***** válasza:

attól fáj a hasa mert nem büfizteted!

olyan nincs, hogy nem büfizik, akkor adj rá valami szert (infacol, angolvíz, espumisan...), masszírozd a pocakját és tornáztasd.

fél óráig legyen minden etetés után függőlegesen.

ha sikerült a büfi, visszateheted kicsit komfortszopizni, hogy el tudjon aludni.

2012. jan. 24. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
első vagyok. még a szélcső jutott eszembe!
2012. jan. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az én kislányom is 2 hónapos és sokszor nem akar büfizni akármeddig kínlódok vele ha nem akkor nem :) bár ő nem hasfájós de olyankor bukik ha nem büfizik én mindig adok neki ESPUMIZÁNT ha nem büfizik és azzal tudd büfizni meg pukizni is.:)
2012. jan. 24. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Infacolt kapott eddig, most Gripe Water-t, puki van már, a hasa se fáj már.Csak amikor nincs büfi, sajnos ha sokáig probálkozom cici után, mindíg felkel és ha visszateszem akkor megint sokat eszik és akkor megint kéne büfizn, de megint ealszik. Igy ringatom büfi után, de az is sok idő és nem akaro h megszokja.Van valakinek valami más taktikája, válon büfiztetés, a térdemre fektetés/ültetésen kívül?

Köszönöm ez eddigi komenteket.

2012. jan. 24. 15:45
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenképpen csikold fel, hogy ébren legyen. Különben tényleg nem fog kijönni. Nyilván sötétben, hogy ne menjen ki az álom a szeméből. Szerintem nem rosszabba ringatás a cicinelalvásnál. Az én kicsim elalszik magától szerencsére, de ha nyűgős én is ringatom. Nekem ez is jó érzés. Főleg hogy közben énekelhetek bármilyen hangosan:D Ő az egyetlen aki felfedezett mint énekest:D:D:D

Attól is elalszik ha a kiságyába téve az arcát simogatom vagy a fejecskéjét. Ezt mind néhány naposan kezdtem el és megszokta. Végig alussza az éjszakát 6 hetes kora óta. De ha netalántán mégis felkel sírva másodpercek alatt megnyugtatom és altatom. Őszintén szólva én örülök hogy ezektől elalszik. Nem hinném, hogy a cicinbealvásnál ez kényelmetlenebb lenne. Szeretem nézni ahogyan alszik. Engem jó érzéssel tölt el. Bár még 4 hónapos, de nem tudom elképzelni, hogy ezt teherként éljem meg később.


A helyedben én felcsikolnám egy kicsit amíg megbüfiztetem és utána egy koncert kíséretében visszaaltatnám:) vagy rátérhetsz arra, hogy a kiságyában elkezded simogatni. Először sírni fog akár hoszabb ideig is, de ne add fel! Hozzá fog szokni, hogy a buksija simizésétől elaludjon. Még szerintem elég kicsi ahoz, hogy megszokja.

2012. jan. 25. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Sose hagyd,h a cicin elaludjon,ezt nem szabad,mert megszokja, amikor cicizik kicsit mozgasd meg amikor látod,h lszik elfele,mert igy nem fog tudni aludni,és ha veled alszik z ágyban szoktasd rá,h aludjon a kiságybn,mert később nagyon nehéz lesz.
2012. jan. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!