Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hetes babám nagyon hasfájós....

2 hetes babám nagyon hasfájós. Mit tanácsolnátok hogyan segíthetnék neki?

Figyelt kérdés
Már az infacolt és az espumisant kipróbáltuk, de egyik sem volt hatásos. Olyan mintha még jobban görcsölne mint azelőtt. Többen mondták a mecsek baby teát, de a védőnő meg az orvos elbizonytalanított vele kapcsolatban, mert állítólag csak több gázt képez és jobban fog fájni neki a pocija. Esetleg van a teával kapcsolatban valakinek valamilyen tapasztalata?
2012. jan. 8. 17:11
 1/10 anonim ***** válasza:

van még az angol víz. de hogy próbáltátok ki ezeket ha majd 1 hét után hatnak, hisz még csak 2 hetesek vagytok! olvasd el a betegtájékoztatót! mondjuk az espumisanról én is lebeszélnélek.


pocakmasszász, torna, cseresznyemagpárna, szélcső.

a legfontosabb a büfiztetés, min. 20 percig kell függőlegesen tartani minden evés után és eddig ütögetni finoman a hátát míg ki nem jön, akár éjjel 2kor is mert attól fáj a hasa, hogy sok levegőt nyel, nem büfizi ki és még ugye nem mozgolódik, hogy magától kijöjjön :(

2012. jan. 8. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Büfizni szépen büfizik. Alvás közben arra kel hogy nem jön ki a szél és a széklet, csak erölködik és nyomna, na meg persze keservesen sír. 1,5 hete vagyunk itthon a kórházból és már egy hete adom neki folyamatosan az infacolt. Az espumisant most kezdtük el, mert az infacolnak nem volt hatása, de ettől meg olyan mintha még jobban görcsölne.
2012. jan. 8. 17:22
 3/10 anonim ***** válasza:
Kisfiamnál az Espumisan vált be, barátnőm kislányánál az Infacol, ez abszolút babafüggő, próbálkozni kell. A Mecsek Baby tea nálunk csak rontott a dolgon, de ugyanúgy rosszabb lett a köménytea ill. az ánizstea után is. A Gripe Water-t ha jól tudom 3 hónapos kor alatt nem ajánlják, de jobb, ha megkérdezed gyógyszertárban. Ami még a büfiztetés mellett nagyon hatásos, az a baba hasmasszázs, én csak ajánlani tudom, kisfiamnak nagyon sokat segített. Itt egy link róla, nekünk a leginkább az I Love U masszázs vált hasznunkra: [link] .
2012. jan. 8. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem se add neki a teát,főleg akkor nem ha anyatejes! Próbálkozz inkább a pocak körkörös simogatásával, nyomkodd a lábacskáit fel a pocakjához óvatosan! Vagy esetleg melegvízes palackot rakj a pocijára. Ha anyatejes,akkor tuti hogy esetleg nem a te táplálkozásod miatt fáj neki?
2012. jan. 8. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Előző vagyok!Esetleg ha tápszeres,akkor próbálkozz olyan tápszerrel, ami hasfájós babáknak való :)
2012. jan. 8. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.Igen anyatejes. Én is anyai diétán vagyok. Semmi tejtermék, semmi tojás.Sokszor már nem merek enni, vagyis félve eszek, nehogy az is befolyásolja, pedig csak azt eszem amit a védőnő mondott. Az összes tiltott dolgot kizártam már az étrendemből.
2012. jan. 8. 18:10
 7/10 alaszka ***** válasza:
Az Espumisanban is az Infacolban ugyanaz van, úgyhogy szerintem ha az egyik nem használ, akkor a másik se nagyon fog. Mi is végigjártuk ezeket, sajnos a kislányom 3 hónapos koráig nagyon hasfájós volt, fel, alá járkáltunk vele, amíg a kimerültségben aludt el nap mint nap, délután 5-től 11-12-ig ez volt, bármit csináltam. Valaki javasolt itt nekem egy olyat, hogy hajszárítóval ruhán keresztül a pocakját melegítsük (nyilván messzebbről), és ez párszor bevált tényleg, bár azt hittem, nagy hülyeség, de már kínomban mindent kipróbáltam. Az orvos azt mondta, az idő fogja csak megoldani, és tényleg így lett, napról napra egyre kevesebbet sírt. Ma már nem fáj a hasija, 6 hónapos.
2012. jan. 8. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Minden baba más, ki kell tapasztalni hogy kinek mi válik be. A szélcsőre sokan esküsznek. Rossz dolog, hogy nem nagyon tudunk segíteni nekik mikor látjuk, hogy fájdalmaik vannak, de gondoljunk arra, hogy hamar elszáll a hasfájós időszak. Utána jön a fog miatti fájdalom... mindig van valami, de kitartás!
2012. jan. 8. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mi is mindent kipróbáltunk. Infacol,Espumisan, Teák, szélcső (ideig-óráig segített, de azt meg nem szabad sűrűn használni), Papverin, masszázs stb. Egyes egyedül a Gripe Water segített, 1 hónapos kortól lehet használni. 2 nap után semmi baja nem volt, elfogyott egy üveg, és kész, 3 hónaposan mintha elvágták volna a hasfájást. Mivel a kicsid még csak 2 hetes, neki még nem lehet használni. A teákat nem ajánlom, tényleg mindegyik csak ront a helyzeten, bár van, akinek beválik. Ha nagyon akarod, probáljátok ki úgy, hogy te iszol, az úgyis átmegy a tejbe, kicsit enyhébben jön ki rajta, ha mégis fáj a pocija.
2012. jan. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszokat és a bíztatást. Most 2 napig elég jó volt a helyzet, ma megint volt egy kis nyügi, de bízom, benne hogy mostmár erősödni fog!
2012. jan. 11. 17:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!