Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálás sokadszor? Ti...

Hozzátáplálás sokadszor? Ti mikor kezdtétek el a hozzátáplálást? Akik 3 hónapos babánál mit adtatok és hogy fogadta a babátok?

Figyelt kérdés
2012. jan. 24. 19:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

3,5 hónapos korban kezdtük orvosi és védőnői felügyelet mellett, szigorúan jártunk az első 1 hónapban mindennap súlymérésre!

Nekünk azért kellett elkezdeni, mert fogyott a lányunk 2 hét alatt 1 kilót. Semmi sem hatott, se gyógyszer, se homeopátia. Nekem a kórházba - mert ott is voltunk 1 hetet - ezt tanácsolta a gyermekosztály vezető főorvosa, hogy minél hamarabb kezdjem el hozzátáplálni.

Meg tettem és másfél hónapon belül minden rendbe jött, ami gondunk volt. Egészséges és most már jó kedélyű.

Visszanyerte az 1 kiló veszteséget és még hízott is rá.


Nem terveztem ilyen korán bevezetni, de nem volt más választásunk.

Természetesen meg lehet próbálni egészséges babáknál is, de erőltetni nem szabad.

Én nem kezdtem levekkel.. nem kóstoltattam!

Almát kapott pürésítve, mindig frissen. Ezt 2 hétig, majd őszibarackot (üvegeset, nem volt szezon) egy hétig, utána jött a szilva, körte. Majd ennek a 4-nek a keveréke. Utána kapott hozzátáplálás kezdetétől eltelt 2 hónap után burgonyát, sárgarépát, sütőtököt, málnát, körtét, céklát és szinte minden tökfélét.


Most kezdtem el a húsok bevezetését, de szintén nem kóstoltatok, mert nincs "időnk" rá. Ő nem igényli a kóstoltatást, ha valami nem kell neki, egyszerűen tudatja.

Most 6 hónapos egyébként.


Én azt mondom, hogy a védőnőddel mindenképpen konzultálj erről! Hogy ő egyáltalán javasolja -e, eltekintve a WHO előírást.


Egyébként én az elején úgy adtam a hozzátáplálást, hogy pl. az almával kezdtem és megcsináltam hozzá 150 ml tápot (akkor még annyit evett), és mi nagyon hamar kiváltottuk a tízórait és az uzsonnát is. 3 hét alatt.

2012. jan. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
én 3 hónaposan kezdtem, nem orvosi utasításra, egyszerüen csak így döntöttem! Én úgy kóstólgattam , hogy 3 napig almapüré (a 3. nap már egy egész kisebb almát megevett) egy nap hatásszünet (hátha lesz valami nemkívánatos mellékhatás) megint 3 nap sütőtök, szünet, 3 nap répa, szünet:) aztán így szép lassan... már majdnem 5 hónapos, és mindent eszik amit 4 hónaposan lehet :) és tökéletes a súlya :)
2012. jan. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat :) Várom a további tapasztalatokat is. Egyébként milyen allergiás reakció léphet fel és általában mitől?
2012. jan. 24. 21:17
 4/6 A kérdező kommentje:

A védőnővel nem lehet sajnos ilyen dolgokról beszélni :( A dokink azt mondta,h ha nagyon akarom akkor a leveket adjam neki :( Voltam vele egy másik dokinál aki azt javasolta,hogy mivel az eleje óta tápszeres így már 2.5 hónaptól mehet a hozzátáplálás. Már evett a lányom almát és barackot a krumpli nem nagyon ízlett :D Tejpépet is ilyen korán kezdtétek el (4 hónapost)?

Én ilyenkor már feles tejet ittam (hál istenek semmi bajom). És nem hiszem,hogy ezeket a "drága" tápszereket mindenki megtudja venni. (nálunk nem ez a gond, csak nem szeretem ezeket az erőltetett dolgokat.

2012. jan. 24. 21:26
 5/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok.


Igen, kapott tejpépet, de bármilyen vettünk neki köpdöste kifelé, nem igazán szereti. Így nem is erőltetem.

2012. jan. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
én 2. vagyok :) Kiütést, hasmenést, szorulást kaphat, rosszabb esetben hányhat :( de én ilyet nem tapasztaltam még hálistennek:) én babám 3 hónaposan kapott tejpépet amit összekevertem gyümivel, de a vaníliás tejberízspép a kedvence:)
2012. jan. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!