Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki 4 hósan kezdte a hozzátápl...

Aki 4 hósan kezdte a hozzátáplálást hordiban etette a babát? Nyitotta a száját két-három nap után ha jön a kanál?

Figyelt kérdés
Nem jobb tejpéppel kezdeni mert az jobban hasonlít a tápszerre ízben? És csak utána gyümit?
2011. dec. 20. 12:54
1 2
 1/11 Marilyn88 ***** válasza:
Én almával kezdtem, és nagyon bejött a fiamnak. Ölben etetem a mai napig, úgy kényelmesebb. Ha valamelyik íz nagyon megtetszett neki, akkor nyitotta a száját, ha annyira nem jött be, akkor nem :-)
2011. dec. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Kezdheted tejpéppel. Minden a gyermeken függ, hogy egyáltalán elfogadja -e a 'szilárdabb' ételt vagy nem?! Ha ő nincs rá megérve, akkor ülhettek ott egész nap.


Én 3,5 hónaposan kezdtem eü okok miatt a lányomnál. Lányom pl. az első kóstolásnál nyitotta a száját. Most meg 5 hónaposan csak úgy várja a gyümölcsöket tízóraira és uzsonnára.

Nekem a védőnőm azt mondta, hogy 6:4 arány legyen meg egy nap. 6 = tejalapú táplálás, 4 = egyéb étkezés. Mivel a lányom 1000 ml-ből napi 650 ml tejalapút eszik, ha nem többet, így nekünk bőven megvan. A többi pedig gyümölcs.

Mi próbáltuk a tejpépek összes változatát ízesítéstől HA-n keresztül mindent, de az én lányom pl. nem hajlandó megenni. Meg is értem, undorító íze van 1-2-nek szerintem).

2011. dec. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ja és hordozóban etetem, semmi problémája nincs belőle.
2011. dec. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Na azért kérdezem mert ölben nekem egyáltalán nem megy vagy nem jól csinálom, szembe nem tudom fektetni a lábamra mert hosszú baba, nem fér el:)Hordozóban etetem de az se túl kényelmes amúgy is utálja a hordit. Az etetőszékben meg még nem ül meg ugyebár.

Még csak 3 napja kezdtük (almával)és ha bekerül a szájába ügyesen nyeli le, nem köpi ki, de viszont nem nyitja a száját ha jön a kanál. Akkor ez azt jelentheti hogy éretlen még az evésre?

Gondoltam megkedveltetem vele ezt a kanalazás témát tejpéppel és utána adnék neki minden mást mert most úgy látom hogy az új étel meg az új szituáció így sok neki egyszerre.

2011. dec. 20. 13:15
 5/11 anonim ***** válasza:

Hordozóban etetem és mindig nyitja a száját. Sőt, most már akkor is nyitja, ha csak a tányért látja :) Nagyon édes :)

Tejpéppel kezdtem, hogy hízzon, aztán jött az alma. A répa kivételével eddig minden ízlett neki.

2011. dec. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

nem tudom hozzátáplálásnak számít-e, babám 4 hónapos volt mikor "éhezett" már, így sinlaccal egészítettem ki a szopizást orvosi javaslatra (tejallergia gyanús volt...)


hordozóban etettem, leültem vele szemben törökülésben, nekem kényelmes volt, 7 hónapos koráig így etettem :)

pontosan a 2. kanáltól nyitotta a száját amint kanalat vagy tényért látott, de akkor is cupákolt ha mentünk valahova és beültettem a hordozóba :)


pontosan hogy érted, hogy nem nyitja a száját? csak a kanál láttán nem és mikor a szájához érinted már tátja vagy ki kell trükközni, hogy a szájába tudd csempészni a falatot?

ha 2. akkor szerintem még várj 2-3 hetet

2011. dec. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
nem, nem nyitja. Vigyorizik:) olyankor lehet a szájába csempészni, Akkor meglepődik de lenyeli és cuppog.
2011. dec. 20. 13:39
 8/11 anonim ***** válasza:

Ezek szerint, ha berakod neki az ételt, akkor nem fújol és köpi ki, ami jó 'jel', viszont magától nem hajlandó a száját nyitni.


Én azt mondom neked, hogy próbálgasd még. De, ha 10-15 perc után sem sikerül normálisan etetni, akkor pihentesd. Amikor hozzátáplálni szeretnéd, akkor pedig mindig legyen előttetek a kanál, tányér, etc. És mond neki, hogy itt a kanál, ezt bekapjuk. Vagy a klasszikus: Nyisd a száj.. ÁÁÁÁ!

Esetleg ad oda neki a tiszta kanalat ismerkedni vele, hátha ... :))

2011. dec. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Jó ötlet köszönöm!!
2011. dec. 20. 14:09
 10/11 anonim ***** válasza:

Nincs pihenőszék? Én abban etettem. Utána dönthető támlás etetőszéket vettünk.

A szájnyitás, fiam mindig nyitotta, de ha az alsó ajkához érinted a kanalat, még lehet megvan a reflexe, hogy nyitja a száját.

Én próbáltam pépet nagyon korán, de fájt tőle a hasa, úgyhogy maradt a klasszikus, gyümölcs, zöldség, majd utána pép bevezetése.

2011. dec. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!