Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit és mennyit eszik 4hós...

Mit és mennyit eszik 4hós tápszeres babátok, ha már elkezdtétek a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés
Tápszerből mennyit eszik meg egy nap?Az én babám nagyon érdeklődik a kanalas etetés iránt és jól is megy neki.:A cumisüveget kezdetektől utálja.Szóval kb mikor adnátok neki egy rendes adag kaját?
2012. jan. 25. 00:18
 1/3 anonim ***** válasza:

Hagyd a saját ütemében. Addig add neki amíg elfogadja. utána amikor már nem kell a kanalas kínáld meg a tápszerrel. Ha nem fogadja el akkor azt jelenti, hogy nincs rá szüksége.

Én picurom 6x eszik ebből 4x 150ml+5 kanál tápszer. 1x vacsi (utolsó előtti etetés) tejpép de kell egy kis gyümis bébiételt belecsalni mert csak úgy eszi. Ebből 120mlhez 4 evőkanálnyi Hipp tejpép + kb 3 kanál álltalában Hipp őszi-banán.


Az ebédjét nemrég kezde el kiváltani ami a 3. étkezés nálunk. Ezt aventes pároló-turmixoló géppel csinálom meg. Még nem eszik túl sok mindent. VAgy krumpli és hozzákeverem a kecskeméti őszibarackját vagy 1 kisebb szem krumpli, egy kisebb répa és egy banán úgy, hogy a közepét nem vágom bele a fekete kismagokat. Ezt egyszerre megeszi és pont elég. Már ette olyan változatban is amikor kölespelyre cseréltem a krumplit. (kb 100ml 40 fokos víz és ehez raksz annyi pelyhet amilyen állagúra szeretnéd, kb 4 kanállal). Én a kölespelyhet is hozzáborítom a turmixoláskor így jól bele is keveri ezt a pépet. Ma pedig először megevett egy közepes répa + kölespehely és még nem volt elég mivel most sikerült gyümölcs nélkül megetetnem vele valamit kapott külön kecskemétis őszit. Ebből 6-7 kiskanállal evett még meg. Ezután újra tápszert kínáltam neki, de akkor sem kellett. Viszont így hogy pépet kap tisztán 1x arra odafigyelek, hogy nappal bármelyik 2 etetés között amikor ébren van 1x több alkalommal adok neki teát és meg is issza. (a hipp csipkebogyómálna instantszerű tea az nagyon nagyon fini....de adok neki sima kecskemétit is, mert ez a hipp amolyan üdítő jellegűbb)

2012. jan. 25. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Napi 4* eszik. Ebbőől 1 pép. Gyümölcsöt is eszik, de csak nasinak, mert nem akarom, hogy a tápszer rovására menjen, ahhoz még kicsi.Tápszerből 5-6 dl körül fogy, tejpépből kb. 120-160 ml között.
2012. jan. 25. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

jah első vagyok: 7,7 kg és 67 cm.

3,74-el született 52 cm volt. Egyáltalán nem néz ki daginak, de a kora beli babákhoz képest olyan mintha néhány hónappal nagyobb lenne. Már 2 hónaposan is elcsodálkoztak a korán. Nem tömöm, nem erőszakoskodok.Egyszerűen apja lánya:) Párom is ugyan ilyen volt babaként méretét tekintve.


Szerintem ezért is lehet ekkora különbség a második válaszolóval.:)

De mint írtam jobb ha a babád dönti el, hogy mit szeretne. Te csak ajánld fel és ha kell elfogadja ha nem akkor nem teszi. A kisbabák nem olvassák hogy mit mikor kéne tudniuk:D Azon se lepődj meg ha később szokja majd meg. Eröltetni semmiképp sem szabad.

2012. jan. 25. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!