Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit alszik 4 honap koruli...

Mennyit alszik 4 honap koruli babad? Miket csinal? Ha ebren van, mi a program? Esetleg elkezdtetek mar a hozzataplalast?

Figyelt kérdés
2011. febr. 19. 17:09
 1/5 anonim ***** válasza:

Az én kislányom 5 hónapos, de az alvása nem változott 4 hónapos korához képest.

Az éjszakát végigalussza, kb. 8-tól reggel 5-7-ig, változó.

Aztán az első evés után egy órával menetrend szerűen még egy óra alvás, később pedig 2-2,5 óránként alszik fél-1 órákat.

És igen mi már elkezdtük a hozzátáplálást és már ki is váltottuk egy hónap alatt a tízórait. Nagyon szeret kanalazni mindent. Tetszik neki az evés.

És nálatok mi a helyzet?

Gagyog, brümmög, mostanság morog :-) most tanult meg átfordulni, szeret a nagyágyon velem lenni, és játszani. Járókába még nem nagyon van meg egyedül, csak ha ott vagyok vele.

2011. febr. 19. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Kisfiam 17-en volt 4 honapos,mostanaban eleg keveset alszik napkozben,mindossze masfel orat,ugy 3 alkalommal 30 perceket,ami elegge aggaszt,mert ettol egesz nap nyugos,de sajnos nem tudok rajta valtoztatni:(

Furdes utan 8,8:30 kozott elalszik,egyszer felkel enni,3 korul,es azutan 10percenkent kelek hozza,mert nyuszog,atforditom,aztan mire leteszem a fejem,ismet kelek,mert megint nem jo valami...:(

Kizarolag anyatejes,es meg nem kezdtuk el a hozzataplalast,de mar gondolkodom rajta.

Napkozben eleg nyugos mostanaban,egy hetig traktor volt :))),vagyis brummogott,es bubikat csinalt a nyalabol,azota visit,kiabal,egesz nap "szalad" a ket kis laba,szeret engem utogetni szopi kozben,nagyon szeret hason lenni,kis segitseggel atfordul oldalrol hasra (oldalra mar magatol,de van,hogy hasra is atgurul).Szereti,ha enekelek neki,imad furdeni,es neha hangosan nevet.

Kb.ennyi :)

Ti mivel kezdtetek a hozzataplalast?

Koszonom a valaszodat!

2011. febr. 19. 17:38
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát az tényleg nem valami sok alvás... :-( Nem csoda ha nyűgös.

A hozzátáplálást almával, sütőtökkel, és barackkal kezdtük. Azóta már mindent eszik szinte: szilva, répa, krumpli, csirkehusi, sóska, spenót...

Én mindig magam készítem neki a tízórait, még sosem evett üveges bébiételt. Egyrészt, mert nagyon drága, másrészt mert nem akarom, hogy azt szokja meg, aztán meg amit én főzök netán ne egye meg. Szokja meg azt, hogy mi hogy eszünk.

Persze könnyebb a bébiétel azt elismerem.

Kb. ennyi, ha van valami kérdésed nyugodtan írj.

Boldog Babázást Kívánok Nektek!

2011. febr. 20. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ezt a kérdést már én is fel akartam tenni .-) Az én lányom is 4 hónapos. Este 9 körül alszik el, és reggel 8-9kor ébred. Viszont napközben emiatt nem sokat alszik. Háromszor, max. négyszer alszik kb. fél órákat.

Mikor ébren van, szinte folyamatosan igényli, hogy történjen valami. Játszókeret, hintázik, énekelünk-játszunk, amíg ténykedek, addig a pihenőszékében van (bár mostanság ott sem bírja sokáig). Minden helyiségét bejárjuk a lakásnak, mindenhol vagyunk egy kicsit. Néha elég nehezen bírom, és tehetetlennek érezem magam, mert úgy érzem unatkozik.

Nektek mivel telik a nap?

2011. febr. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Hat kb.ugyanez a helyzet,mint nallatok :),raadasul en meg egyedul is vagyok vele,mert a ferjem kulfoldon vallalt munkat,kinnt van tavaj aprilis ota,es hat nem konnyu.Mi is enekelunk,mondokazunk,forgolozunk oldalra,hasra(azt nagyon szereti),a hordozoban nincs mar meg,csak ha becsatolom,azt meg nem birja elviselni.Probalok vele minel tobbet foglalkozni,de ugye meg ott a hazimunka is,stb.stb.

Vannak rosszabb napjaink is,de viszonylag minden nap egyforman telik,attol eltekintve,hogy mano minden nap mutat valami ujat :)

2011. febr. 21. 10:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!