Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Honnan szereztek recepteket,...

Honnan szereztek recepteket, amikor a babátoknak főztök?

Figyelt kérdés
A fiam 16 hós,már mindent kajától fanyalog.Szeretnék valami újat főzni,hogy ne csak tejet egyen egész nap.
2012. jan. 25. 11:26
 1/5 anonim ***** válasza:
16 hónaposan már javában azt ették a lányaim, amit mi.
2012. jan. 25. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mondjuk az én kicsim még csak 9 hós de én nem nézek recepteket, hanem próbálom magam kitalálni, hogy mi lenne az ami fincsi.

Egyébként a nosalty.hu-n vannak babakaják, életkor szerint.

2012. jan. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

amikor még pici, akkor néztem a hozzátáplálási táblázatot és abból válogattam alapanyagot. főzve, turmixolva, ami csak eszembe jutott. később (9 hós kortól), amit mi eszünk, turmixolva. aztán mikor már foga is van, szintén a mi kajánkból összetörve.


úgy tűnik válogatós a kisfiad. ha nagyon az, akkor tésztaételekbe lehet könnyen belecsempészni neki húst/zöldséget.

2012. jan. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

otthon nincs szakácskönyved?

vagy a neten millió recept van, pl. mindmegette.

ne főzz neki külön

2012. jan. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kislányom 16 hós, elég régóta azt eszi amit mi. Ma pl főztem csirkeszárnyból, farhátból, csirkemájból levest, zöldségnek ment bele répa, gyökér, karfiol. Másodiknak meg rakott csirke: tál aljára vöröshagyma karika, paprika, paradicsom feldarabolva, rá krumpli karikák és erre tettem a csirkecombokat. Tetejére fólia, alá egy kis víz, a végén pirosra sütöttem a húst.

Tegnap zöldségleves volt (múlt heti levesből maradt lé, azt lefagyasztottam és tegnap belefőztem karfiolt, zöldborsót, répakarikát), második fasírt volt, krumplipürével.

Holnap a mai leves lesz, másodiknak meg szerintem csirkemellfilé kockák pörköltösen tésztával.

Péntekre frankfurti levest tervezek, abból marad szombatra is, második meg talán palacsinta, vagy krumplipacsni (főtt krumplit ha kihűlt összetörve elkeverni lisszttel, tojással, sóval, gombócot gyursz belőle amit ellapítasz, forró olajban pár perc alatt kisütöd, majd lekvárral megkenve eszed, de van aki pl kakaóporral vagy fahéjjal szórja meg)

Szombaton szerintem a második brassói lesz, vagy oldalat sütök még nem tudom, vasárnap pedig húsleves, rántott hús, rántott sajt, vagy rántott karfiol,rizi-bizi.

Ezekből mindből eszik a lányom.

2012. jan. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!