Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek 2 év körüli volt a...

Akinek 2 év körüli volt a gyermeke, amikor a tesó született, válaszolnátok? Testvérkocsi, testvérfellépő, vagy a picinek hordozókendő?

Figyelt kérdés
Melyik a legjobb pl. sétához? Ha nincs segítségetek, hogyan boldogultok kettő ilyen kicsivel egyedül? pl.bevásárlás, a picivel menni védőnőhöz, orvoshoz, szűrésekre...stb. tömegközlekedéssel, vagy gyalog babakocsival? Pesten, vagy vidéki nag/kis városban, esetleg falun éltek? Köszönöm!
2012. jan. 25. 14:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
vidéki nagyváros,gyalog,testvérkocsi
2012. jan. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
A kérdés nálunk is aktuális lesz. Még tapasztalat nincs, de én a testvérfellépőn gondolkodom, illetve van maitai-unk.
2012. jan. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

23 hónap.

Volt fellépőnk, közepesen jött be. Eleinte hordoztam+sportban toltam a nagyot, de ezt nem bírtam.

Volt kismotorozás (ha időre kellett menni, nem túl hatékony)

NAgy és masszív volt a babakocsink (mózeses), én sokszor beleültettem e végébe a nagyot is, ha sietni kellett, de adódtak hisztis pillanatok, amikor az ordító gyereket keresztbe fektettem a mózesen és úgy toltam őket (jól megnéztek minket ilyenkor :o), de ez annyira megtetszett neki, hogy sokszor oda kéredzkedett akkor is, amikor kutya baja nem volt.

Budapesten lakunk, BKVzni nem tudtam velük, csak ami bejárható volt, arra mentünk.

Amikor másfél lett a pici, vettünk egy autót (a családi autónkat, mert addig nem volt), mert oviba máshogy nem tudtam vinni a nagyot. Azóta mobilok vagyunk, bárhova elmegyek velük.

2012. jan. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

17 hónap korkülönbség, Budapest

én is magamra kötöttem néha a kicsit, a nagy baromi lusta volt sétálni, aztán amikor már nem bírtam, akkor a kicsi be a babakocsiba és a babakocsi hálós tárolójába a beült a nagy ( ő találta ki és nagyon élvezte), így csak a csomagoknak kellett a bevásárlásnál másik helyet találnom. A babakocsink szerencsére jól bírta, de én is csak a környéket tudtam bejárni velük, bkv-ra nem merészkedtem.

2012. jan. 25. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

nagyváros, 22 hó a korkülönbség

sétáknál nagynak motor, kicsi babakocsiban aludt addig

bolt: nagy sétált, kicsi babakocsiban

nagybevásárlás: férjem kocsival lista alapján, vagy mikor már nagyobb volt a kicsi, hétvégi program volt egy teszkózás

védőnő, orvos: ha tesóm, vagy valamelyik nagyszülő, illetve dédi ráért, akkor vagy két gyerekkel segítséggel, vagy amelyiket kellett vittem, a másikkal otthon maradtak.

messzebb levő orvosi vizsgálatok: férjemmel kocsival

Mivel mi az ötödiken lakunk, és lift nincs, eleinte a kicsit a bébihordozóban hordtam le, hogy ha a nagy miatt meg kell állni, vagy bármi miatt, le tudtam tenni, kb. három és hathónapos kora közt áttértem a kengurura, majd azután kézbe. Még most is kézbe van (16 hós) de felfele már gyakorol jönni.

Ha sok mindent veszek, vagy nagyobb dolgot, pl pelus, azt lent hagyom a tárolóban és a férjem felhozza ha jön.

Most mondjuk izgi mert csak hetente kétszer jár haza (vidéken van) így nekem kell a két gyerekkel kiviteleznem a szemét levitelt, bevásárlást, de bele lehet jönni.

2012. jan. 25. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Tényleg, amikor a kicsi már sport kocsiban ült, akkor a nagy nálunk is beült alulra a hálós részbe. Így beszélgettünk, és akik szembe jöttek, nem látták kihez beszélek, és nagyon furcsán néztek rám, ezt már el is felejtettem... :o)))
2012. jan. 25. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

21 hónap lesza külömbség, nálunk is nagy téma. anyós szerint tök felesleges testvérkocsi.

fellépöt tuti veszek, de nagy félemem mi van ha egy pillanatra nem figyelek és meglép a gyerek.

na meg most írja itt valaki hogy amikor elkezd hisztizni. habár ritkán teszi, de akkor beteszem a babakocsiba. de így nehezbb lesz az egész.


mi tömeg nem közlekedünk, habár most készülünk költözni és ha város szélére jutunk akkor kelleni fog, mert akkor én sem autozok állandóan. most messze a villamos, busz,(20 perc gyalog) inkább autozunk.


orvoshoz ilyen helyre szerintem nem gond testvérfellépözni. láttam anyukáknak akik feltudják a testvérfellépöt kötni a babkocis mögé ha nem kell, vagy is buszra is feltudod tenni.

2012. jan. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

18 hónap korkülönbség, vidéki kisváros

Én attól tartottam, hogy a testvérfellépőt nem fogjuk használni, mert ha a nagyobbik elfárad, leülni akar majd és nem állni. Ezért a vaterán vettünk egy olcsó testvérbabakocsit. Könnyen kezelhető, összecsukható, és bár egy kicsit fakó, azért erre a néhány hónapra tökéletes. Mikor megvettük, a lakásban volt egy pár napig, és a nagyobbik fiam tologatta, ismerkedett vele, nagyon tetszett neki.

Azért írom, hogy egy pár hónapra, mert nyáron biztosan előkerül majd a kismotor, és akkor a kisebbik fiamat az egyszemélyes babakocsiban tudom majd tolni.

Mindenhova gyalog járunk, de mivel összecsukható a babakocsi, az autó csomagtartójába is befér.

2012. jan. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

23 hó különbség, vidéki nagyváros

A nagy 16 hónapos kora óta gyalog közlekedik, ill. van babakocsi és kenguru. Ezeket fogom variálni. A nagy motorozni még nem tud, nyáron fog belenőni a motorba, amink van. Addig nagy gyalog-pici kenguruban vagy kocsiban. Igazából ez csak elmélet még, mert eddig még nem mertem elindulni a kettővel egyedül, anyósom vigyáz az egyikre, míg a másikkal a városban járunk. A kenguru praktikusabb lenne, csak az a baj, hogy tél van, sok rajtam a ruha és kényelmetlen magamra kötni a picit, szóval ezzel még várok tavaszig.

2012. jan. 25. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
73%

Megvettem a testvérkocsit, most 2 hónapos a kicsi, 20 a nagy.Mivel minden messze van (nekem gyalog kb fél óra),a védőnő,a bolt, így szükségem van rá,mindenhova gyalog megyünk. Falun lakunk, nagyvároshoz közel.

Ha ráérek, a nagy sétál, de ha időre megyünk,akkor beültetem és tolom. Sajnos pont elkezdődött a dackorszak, nekem is egyszerűbb egy nagyobb hisztinél berakni a kocsiba.

Én nagyon szeretem, nyárig biztos nyúzzuk.

2012. jan. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!