Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 vagy több gyerekes anyukák,...

2 vagy több gyerekes anyukák, ahol kicsi a korkülönbség! Miben hordoztátok a kistesót? Hordozókendő? Kenguru? Mikortól? Vagy a nagynak testvérfellépő, a kicsinek babakocsi?

Figyelt kérdés
2011. aug. 5. 14:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

22 hónap.

A kicsi babakokocsiban volt, a nagy sétált, motorozott.

2011. aug. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
19hónap: kicsi kendő(2hónapos kora óta), nagy mellettem kézen fogva.
2011. aug. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
17 hónap, a nagy elég lusta, úgyhogy egymás mögött ülős testvérbabaskocsi
2011. aug. 5. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nálunk a nagy 1,5-2 éves volt a terhesség idején és nagyon sokat gyakoroltuk a sétálást, egy idő után már nem vittünk babakocsit sem. 22 hónap a korkülönbség. Amikor a kicsi megszületett, 5 hónapos koráig hordoztam nandu kendőben, a nagy gyalogolt vagy motorozott. Aztán elkezdtem mondani a nagynak, hogy már nagyon fáj a derekam és ő már olyan ügyes nagy gyerek, szépen kell jönnie, ha majd babakocsizunk, és így is lett. Az 5 hónapos kistesó babakocsis lett, a nagy pedig gyalogol vagy egy ideje már motorozik is, de nálunk fel tud állni a kocsi lábtartójára, ha elfárad, nem kellett testvérfellépőt vennünk. Nagyobb távolságra mindig motorral megyünk.
2011. aug. 5. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

18 hónap korkülönbség:

A nagy motoron vagy séta, a kicsi babakocsiban. Ha a nagy elfáradt, akkor a babakocsi kupolájára felültettem.

2011. aug. 5. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

19 hónap.

Több féle verzió van:

1. Az kicsi a babakocsiban, a nagy testvérfellépőn vagy sétál.

2. A kicsi mei tai-ban/SSC-ben a nagy babakocsiban (általában akkor megyünk így, ha hosszú az út).

3. A kicsi a mei tai-ban/SSC-ben, a nagy sétál.


Már a nagyot is mei tai-ban és SSC-ben hordoztam (néha még most is előfordul). Ezeket 3 hónapos kortól ajánlják, de a mei tai-t meg lehet kötni úgy, hogy újszülöttnek jó legyen.

A kendőt/mei tait/SSC-t sokkal jobban ajánlom egyébként,m int a kengurut, több okból is:

- a kenguruban nem megfelelő pózban van a baba: csípőből lóg a lába, holott a helyes tartás az, ha a baba térde enyhén fel van húzva, és terpeszben van

- a kenguruval csak elől lehet hordozni... pedig egy 7-8 kilós gyereket már ajánlott háton hordozni, mert ez már kényelmetlen a hordozó személynek

- a kengurukat úgy ajánlják, hogy kifelé lehet vele hordozni, DE! semmiféle hordozóeszközzel nem ajánlott így hordozni: [link]

[link]

2011. aug. 5. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én is most ezen rágódom. 22 hónap a korkülönbség. Én a picit hordozni szeretném-3 hetes- csak nem tudom h miben. A nagy sétál v motorozik mellettünk, azzal nincsen bajom, csak azt nem tudom eldönteni h a picit miben hordozzam. olyan kellene ami ujszülött kortól jó és egy jó darabig fogom tudni használni.
2011. aug. 5. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Előző előtti vagyok.

Utolsónak!

Újszülött kortól használható a hordozókendő. A legjobb a rugalmas kendő, mert az puha, és jól tartja a babát, viszont 7-8 kilós babát már nem ajánlott ebben hordozni, mert nyúlik. Ha nem akarsz másikat venni később, akkor marad a szövött kendő vagy a mei tai (néhány csatos hordozóban is lehet újszülöttet hordozni).

Itt egy áttekintő lista hordozóeszközökről:

[link]

2011. aug. 6. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! A hordozókendő azért nem volt nekem szimpi már a fiammal sem, mert úgy össze vannak benne "kuppadva" a babák. Nem tartja semmi a kis gerincüket. Ez nem baj?
2011. aug. 6. 11:15
 10/11 anonim ***** válasza:
Teljesen jól támasztja a gerincüket, azért mert összegömbölyödik attól még "egyenes" lesz a gerince. Nem csukladoznak benne a picik. Kényelmesen bújnak inkább, mint anno a pocakban.
2011. aug. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!