Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szoktátok mikróban melegíteni...

Szoktátok mikróban melegíteni a bébiételt/ a vizet a tápszerhez?

Figyelt kérdés
Általában forróvízbe állítva melegítem, de nagyon sok idő. Ha pedig a babám türelmetlen minden perc számít. Tényleg káros? Többször láttam a Babavilág műsorban, hogy a bébiételt mikrózzák.
2012. jan. 25. 16:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Kisfiam 13hónapos,mindig mikróztam a tápszert,és az ételét is!

Soha nem volt gond!

2012. jan. 25. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Én is mikrózom a dolgokat. Sokkal gyorsabb..
2012. jan. 25. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Köszi!

Sokkal egyszerűbb lenne nekem is, csak néhányan paráztatnak.

Cumisüvegben melegítetted vagy üvegedényben? És műanyag kistányérokat használtál?

2012. jan. 25. 16:33
 4/17 anonim ***** válasza:

Én is melegítettem már mikróban a bébiételt, kiszedtem a kis tányérjába, és úgy. Alig pár másodpercre raktam csak be, mert előtte a hűtőben volt, csak szobahőmérsékletűre akartam melegíteni. Megkevertem, megnéztem a hőfokát, és már ehette is babóm.


Vízmelegítés alatt azt érted, hogy forraltam-e mikróban a tápijához vizet, vagy, hogy a kész tápit (ill. előzőleg felforralt, majd már lehűlt vizet, amit épp tápihoz akarok felhasználni) melegítettem-e mikróban? Mert a válaszom igen mindegyik esetre. :)

2012. jan. 25. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Babavizet használok és csak meglangyosítani kell. Nem szoktam előre elkészíteni a tápot, csak ha véletlenül megmarad akkor mikróznék bekészítettet.
2012. jan. 25. 16:37
 6/17 anonim ***** válasza:
mikrózok
2012. jan. 25. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
bébiételt én is mikrózom simán.Ő anyatejes,így tápszerre nincs ötletem.De legegyszerűbb,ha megkérdezed a védőnőt:)
2012. jan. 25. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Jajmár! Persze, hogy mikro. Az eszem megáll azokon akik nem teszik be a mikróba, mert rettentő káros. Dehogy káros, csak a forrázás miatt tűntetik fel minden, hogy ne mikrózz, mert nem melegít egyenletesen. ellenőrizni kell mielőtt odaadod, de ellenőrzöd akkor is ha tűzön melegíted. Szóval egyre megy. NEM LEHET gyereket nevelni ha mindig mindentől félünk, nem adunk neki ezt vagy azt mert káros, nem visszük levegőre, mert káros, nem maradunk a lakásban mert káros. A legnagyobb ökörség amit valamelyik nap hallottam, kitették a lakásból az összes tévét, mert a tévé SUGÁRZIK. Nem tudják, mit sugároz (az adáson kivül) de sugárzik, mert a dédi megmondta. Ő meg ugye már csak tudja, hogy a mai led vagy csak a sima képcsöves tévék hogyan készülnek...na mindegy. A mikrót is kidobták már páran, mert káros, a pehelypaplant is, a perzsaszőnyeget is. Lehet élni egy steril lakásban, domestost kortyolgatva. De minek?
2012. jan. 25. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Elejében én is mikróztam. Csak amikor meghallottam, és olvastam is róla, hogy milyen káros és "megöli" az ételekben a jótékony anyagokat, utána elgondolkoztunk a párommal és szépen beleraktuk a dobozban és a családunk tartaléka lett. Szóval, ha valakinek elromlik, szívesen odaadjuk.

Inkább a gázon melegítjük a tápszernek való vizet és az üvegeset is kikanalazom egy lábasba és abba melegítem meg, bár ő már nagyon ritkán kap ezt.

2012. jan. 25. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
mikrózok. 1perc az 1es lángon, nem tudom nektek milyen van:)
2012. jan. 25. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!