Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Járni tanuló babám nem ül meg...

Járni tanuló babám nem ül meg az etetőszékben, inkább körülötte sétálgat evés közben. Leszoktassam vagy majd elfelejti?

Figyelt kérdés
2012. jan. 25. 16:58
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én ezt nem engedném. Nem futok a gyerekem után villával/kanállal a kezemben. Ha futkosni akar, akkor futkosson, de ne egyen közben. Félrenyel, köhögni kezd, elesik, megfullad, stb sorolhatnám a hátrányokat, ráadásul egy nagyon rossz szokás kezdete, ez ilyenekből lesznek az egészségtelen felnőttek, akik csak úgy bekapnak falatokat két dolog között, persze ez még távoli, de inkább ültesd le a babádat, amíg eszik.
2012. jan. 25. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is próbáld leszoktatni, megszokja, és később nehezebb lesz.
2012. jan. 25. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
én sem engedném. Ha nem eszik a székben, akkor nincs kaja, hamar megtanulja.
2012. jan. 25. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Azért engedtem, mert az etetőszékben feláll és az elég veszélyes, de nem szaladok utána, én egy helyben ülök, ő tesz egy kört és jön vissza...
2012. jan. 25. 17:35
 5/9 anonim ***** válasza:
Azért csinálja, mert megengeded. Milyen etetőszékben tud felállni?
2012. jan. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Olyan amiben nincs lekötve, csak a lába között van egy "valami", szóval olyan a szabása, mint egy hintának pl.
2012. jan. 25. 18:22
 7/9 anonim ***** válasza:
Sajnos az én lányom ugyan ezt csinálja mostanában.Én azért engedem neki mert így is elég rossz evő,de így legalább eszik,sajnos már eljutottam odáig hogy mindegy hogyan csak egyen.És ő az a típus aki inkább akkor nem eszik és nagyon jól el van minimális adag kajával is!
2012. jan. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szoktasd le. Egyrészt mert veszélyes, mert könnyen félrenyelhet, másrészt pedig könnyen hozzászokik és aztán majd sehogy sem tudod majd etetni, csak menet közben.

Ha feláll a székben, akkor vedd ki, és mondd meg neki, hogy addig nem kap enni, amíg nem ül szépen, és hagyd, hadd menjen a dolgára. Előbb-utóbb vissza fog jönni, mert éhes marad. Akkor ugyanezt. És hamar meg fogja szokni, hogyha evés van, akkor eszünk.

2012. jan. 25. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ezzel mi is küzdünk még most is, ha nem éhes, vagy csak huncutkodik, feláll az etetőszékben. Mára már megtanulta, hogy kivesszük. Ilyenkor huncut módon leül. Ha még egyszer feláll, be is szoktuk fejezni az evést.Arra a védőnő hívta fel a figyelmemet amikor pici volt, nehogy abba a hibába essek, hogy egész nap a gyerek után rohangálok a kajával, hogy esetleg még egy falat lemenjen. Elfelejteni szerintem nem fogja, de ezt babája válogatja. Azt tudom, ha az enyém éhes, addig eszik ülve. Ő sem egy nagy evő, de nincs különösebb gond a súlyával. Ami kell nekik, megeszik.
2012. jan. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!