Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tehetnék pici babámmal?

Mit tehetnék pici babámmal?

Figyelt kérdés
4 hónapos babám csak két hós koráig cicilt, utána meg 1-1,5hónapig tápszert evett. De egyszerűen nem kell neki. ordít ha szájába adom. Tehát kénytelen vagyok neki mindent adni amit csak lehet, még tejterméket is. Hiába pedig több tápszert is kipróbáltam. Most már vannak a tejpépek legalább. ezt is butaságnak tartom hogy csak 4 hótól vannak.de még néha ez is kijön belőle.tehát bébikaja,medve sajt,banán.főzelék,más főtt ételek pl:pörköltből tészta,sonka,párizsi.ezeket adom neki.hála az égnek megeszi ezeket.tudom a tej meg a többi dolog hogy nem szabad,de mit csináljak.valami tej félére szüksége volna még de mit és hogy adjak neki?
2009. máj. 29. 11:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
babajoghurtokra gondoltal?
2009. máj. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Ne tápszerekkel próbálkozz, hanem készíts te kaját. Pl. főzz valami (ne héjas zöldségből pl. cukorborsó) főzeléket, majd turmixold össze. Gyümölcsöket is lehet ugyanígy esetleg egy kis joghurttal... Több ötletem nincs, de ha ez így folytatódik orvoshoz kellene fordulni..
2009. máj. 29. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Gondolom, orvossal beszéltél, együtt találjatok valamilyen megoldást, mert a tejtermék tényleg nem jó, sőt a párizsi még rosszabb, ismerősöm dolgozott ott, ahol ezeket csinálják, nem sokat mesélt, de azóta nem eszik párizsit. (én igen, de a babám nem). Szóval ezekre nagyon vigyázz, mert beteg lehet tőle. Muszáj, hogy valamilyen tápit elfogadtass vele, mert neki az a legjobb. Szerintem ha megéhezik előbb-utóbb megeszi, addig adj neki azt, amit ehet. Bébiételből mindent, ami 4 hós kortól adható, plusz az ilyen korban ehető zöldségek, gyümölcsök. Van ízesített tápszer, igaz 6 hós kortól, de az is jobb, mint a sajt, sonka, párizsi.

5 hós babás

2009. máj. 29. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
a tejpépeket elfogadja meg a bébikajákat,gyümiket,húslevesből zöldséget meg főzeléket.tehát éhezni nem éhezik.a sajtot,párizsit ritkán adok neki.de régen a tehén tejet hígították vízzel,párom is azt evett,öcsém meg bolti kakaót ivott és egészségesek.
2009. máj. 29. 11:50
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
A Sinlacot, tejpépet, rizspépeket próbáltad már? Főzhetsz is neki, de nagyon fincsi bébiételek is vannak... Hátha azokat elfogadja. Védőnő és gyerekdoki mit mondott? Létezik babatej is. Minnél több gyümit és zöldséget adj neki. Én a párizsival és hasonló dolgokkal nem próbálkoznék. Nem sok értékes dolog van benne, zsír és só, meg amiről jobb, ha nem is tudunk! Egy-két hónapot húzzatok ki ügyeskedve, aztán könnyebb lesz.
2009. máj. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

3. vagyok, így van, én is hígított tejet ittam, és semmi bajom, de most már sokféle dolog létezik, pl. babatej, ahogy írták.

Kitartást és jó babázást!

2009. máj. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
ja nővérem nagyobbik fiával ugyanígy volt és semmi baja egészséges 5 éves.a kisebbik fiának is adta ezeket igaz ő még mellette 6 hóig cicilt is.ő már 3 éves és neki sincs baja.
2009. máj. 29. 12:01
 8/16 A kérdező kommentje:
a tejpépeket megeszi.bébi ételeket is.a sinlac az micsoda erről még nem hallottam.
2009. máj. 29. 12:03
 9/16 A kérdező kommentje:
a babatej az mikortól adható? a védőnő azt mondta ha nem fogadja el a tápi akkor nincs más megoldás,ő javasolta a tejpépeket
2009. máj. 29. 12:05
 10/16 anonim ***** válasza:

Párizsi? Te jó ég! Nehogy baja legyen a babádnak. Régen minden más volt, azóta a tej sem tej, sok minden van benne amiről jobb ha nem is tudunk. (nem a tejre gondolok itt)

Inkább csak a 4 hósaknak valókat kapja szerintem, meg probálkozz még tápszerrel, hátha valami jó lesz. Kérjél ismerősőktől "kostolót" hogy ne keljen egész dobozt venni.

Minden jót!

2009. máj. 29. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!