Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tehetnék rosszul alvó...

Mit tehetnék rosszul alvó babámmal?

Figyelt kérdés

Tudom,sokan írnak majd,hogy elrontottam,stb. de az érdekelne,hogy most mit tegyek,hogy pihentető éjszakáink legyenek?

11 hónapos a kisfiam.Eddig úgy aludt el,hogy a mi ágyunkban mellé bújtam,mondtam egy mesét vagy énekeltem neki.Kb.5 perc és már aludt is.Áttettem a kiságyába és max éjjel 2-3-szor ébredt.Cumival vagyegy-két korty vízzel vissza aludt.Most viszont egy hete van hogy fél óránként felkel és nagyon nehezen alszik csak vissza.Tulajdonképpen simogatom amíg vissza nem alszik,de mire az ágyamban elhejezkedek már megint sír.Nem tudom,hogy ez szeparációs szorongás e,vagy nagyon elrontottam,hogy sosem aludt még el úgy.hogy egyedül volt a szobában.Napközben nem alszik sokat max.2x1 órát.6 foga már kint van és nem látom,hogy újjabb készülődne.A szoba hőmérséglete ua.mint eddig.Nem tudom mit kéne tennem.Ma próbáltam egy kicsit sírni hagyni,de 5 perc után is ordított és utána csak úgy aludt vissza,hogy szorította a ruhám és a kezem.

Szóval két kérdésem lenne:Akinek hasonló rossz alvó volt a gyereke az kinőtte e és ha igen milyen idős korára?

Mit tanácsoltok:Hagyjam sírni,vagy minden ébredéskor alvásba simizzem továbbra is?

Az eddigi 2-3 ébredést már megszoktam,de ez a félóránkénti kikészít.


2010. jan. 8. 21:44
 1/5 anonim ***** válasza:

Szintén zenész. :)


Pont ebben akorban nálunk is ez van a második gerköccel.

Párom már kivan és filóztunk hogy miért van ez, aztán ahogy a baba naplónkat visszanéztük kiderült hogy az elsőnél is volt ugyan ilyen ebben a korban csak elfeljtetük már. :)

Szóval mosr reméljük a második gerköcnél is elmúlik magától.

Szerintem ez is egy fejlődési szakasz.

2010. jan. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Legalább tudom,hogy nem vagyok egyedül.Az első csöpségetek mikor nőtte ezt ki?
2010. jan. 8. 22:23
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia, most le fognak hurrogni, de szerintem tedd be magatok közé! Az én fiam is ezt csinálta ennyi idősen. Magunk közé vettük, amikor éjjel felébredt. Azután egyik nap már végogaludta az éjszakát a saját ágyában. Most 13 hónapos és egy hete megint velünk alszik. Majd kinövi. Minden gyerek kinövi egyszer. Én nem csinálok ebből gondot, ha így megvan a biztonságérzete, és onnantól, hogy magam mellé tettem megnyugszik, és végigalussza az éjszakát hát legyen. Imádom amikor reggel mellettem ébred!
2010. jan. 8. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Második válaszolónak:Hajnalban mikor már teljesen kivagyok én is magam mellé veszem néha,de sajna ott sem alszik nyugisabban.Ráadásul az életvitelünk olyan a párommal,hogy éjfélig fent vagyunk a pici meg már 8 fél 9 körül alszik.Így amíg mi is aludni megyünk 15-ször bemegyek hozzá mert sír.
2010. jan. 8. 23:14
 5/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok.


Na igen ez a vicces. Anno felirtuk amikor kezdődött a baj, de azt már nem mikor szünt meg. Gondolom lassan elhagyta és így nem került feljegyzésre pedig most mi is szeretnénk tudni. :S

2010. jan. 8. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!