Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mostanában nagyon ingerlékeny...

Mostanában nagyon ingerlékeny vagyok a 6 hónapos babámmal. Mit tehetnék? Kinövi a hisztis korszakot? Velem van a hiba?

Figyelt kérdés
Mindig is síros baba volt...már a kórházban a nővérkék is szoptatáskor úgy hozták,hogy megjegyezték már megint bulis volt az éjszaka IS.De mostanra már azon kapom magam,h kiabálok vele és 1000 a vérnyomásom amikor ok nélkül el kezd sírni.Ha valami nem úgy van ahogyan ő akarja rögtön hangot ad neki.Egyébként,ha nem hisztizik akkor egy tündéri mosolygos,okos baba.Nincs felkapatva...erre azért ügyeltem.Nyugtatokon csak nem élhetek...
2010. szept. 7. 11:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
51%
egy 6 hós baba hisztizik? Légy türelmes. Erre nincs gyógyír. Megilyeszted a kicsit ha kiabálsz vele. Majd kinövi valamikor, vagy ilyen marad. Türelem, türelem...
2010. szept. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
31%

Mintha én írtam volna... ugyanilyen az én babám is. Ő most egy éves, de minden héten kiírhattam volna-sőt írtam is-ilyen kérdést. Sajnos senki nem tud erre válaszolni...nekem sem. Remélem kinövik, de én úgy érzem, nagyon rosszul teljesítettem, mint anya. Pedig imádom, foglalkozok vele, játszunk, rendszer van a napokban, minden jól megy, de nagyon rossz a természete. Nyugtató jól jönne, de nem lehet. Eddig egyszer megittam gy felest, mert azt hittem megütöm, úgy üvöltött sokáig, pedig biztosra semmi baja nem volt, csak hiszti, mert nem nyalhatta a konnektort. :(

Türelem... ha van kedved írj privátban. Merre laktok?

2010. szept. 7. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
30%

"Nincs felkapatva...erre azért ügyeltem"


Gratulálok. Most aztán jólvállonveregetheted magadat, hogy milyen jól "megnevelted" a csecsemő gyermekedet. Csak épp a legfontosabbat nem adod meg neki: az anyai érintést, az anyai közelséget. És még csodálkozol, hogy sír?? Hát micsoda anya vagy te???


Tanuld meg, hogy egy csecsemő NEM TUD HISZTIZNI, és soha nem sír OK NÉLKÜL. "Ha valami nem úgy van ahogyan ő akarja rögtön hangot ad neki" naná. Mégis mittegyen, beszélje meg veled? Közli vele daz egyetlen nywelven, amit ismer, ha valami nem stimmel nála, ha valamiben hiányt szenved, ha valami fáj, nincs rendben.


Olyan borzasztó nehéz megadni egy cs4csemőnek, amit kér? Hiszen nem kér sokat: kaját, tiszta pelust, tiszta ruhát, megfelelő hőmérsékletet, és FIGYELMET, mégpedig napi 24 órában. Ezért vagy otthon, ezért fizeti neked az állam a TGYást, a Gyedet, a gyest, hogy a csecsemődre figyelj - akiről soha senkinem ígérte meg, hogy egész nap tümrési és mosoylgós lesz, mint a pelenkareklámokban.


ha ezt nem adod meg neki, beleértve a "felkapatást" is, akkor mégis miből tudja majd a gyermeked, hogy SZERETED? A csecsemő csak az érintés nyelvén ért...


Szegény baba. :-(((((


Tanulj egy kicsit szeretni, gyereket nevelni: [link] És ha kell, szedd a nyugtatókat, de csecsemővel üvöltözni TILOS!!! Az agyam eldobom... :-((((

2010. szept. 7. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
54%

Utolsó te aztán osztod az észt :)

Nem hinném, hogy a kérdezőnek leginkább ilyen tanácsokra van szüksége mint a tiéd. Te biztos az anyák mintaképe vagy, egész nap a kezedben hurcolod a gyereked és az első sírásra ugrasz mint egy rabszolga.


Kedves kérdező, kitartás neked, 2 éves lányom hasonló természetű, a hisztit már abbahagyja ha nem figyelek oda mikor csapkod és ezzel akarja felhívni magára a figyelmet. Nálam még az sincs, hogy "lepasszolom" valakinek akár 1 órára, mert nem tehetem, tehát nonstop együtt vagyunk, szeretetből nincs hiánya, mégis ilyen. Talán jobb lesz ha nagyjából mindent megértenek amit mondunk.

2010. szept. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
54%

Az előzőnek!

Úristen...hogy te micsoda egy bunkó vagy!!!!!!!!!

A kérdező csak segítséget szeretne kérni.Ha nem tudsz neki hasznos tanácsot adni,akkor inkább tartsd magadban a taplóságodat!!!!!!Így is éppen elég a gondja-baja

2010. szept. 7. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Tehát, ha jól értem: van egy "tündéri mosolygos,okos baba"d, aki néha "elromlik. Mit vársz tőle? Még csak fél éves, máshogy nem tud kommunikálni! Persze, hogy sír néha és várja, hogy segíts neki. Azzal, hogy nem veszed fel, nem nyugtatod meg, egy dolgot fog megtanulni, hogy kár jelezni, úgysincs segítség. Mi lesz veled később, ha jön a szeparációs szorongás vagy a dackorszak? Két marokkal szeded a nyugtatót vagy a pohárhoz nyúlsz? Ha hét közben nincs segítséged (hány anyukának nincs!), hétvégén kapcsolj ki, töltődj fel, 1-2 órára hagyd a kicsit az apjára! Egyébként nem értem, mi ez az újfajta szemlélet, hogy "ridegtartásban " kell a gyereket tartani, nem szabad felvenni, mert el lesz kapatva... Én nem hagytam egyik gyerekemet se fölöslegesen sírni, mégsem volt velük soha gond, viszont azt megtanulták,hogy ha baj van, sosincsenek egyedül... Mindegyik kiegyensúlyozott gyerek ( 3 már kamasz). Most a tiéd még nagyon pici, akárhogy is te akarsz a főnök lenni, mégis ő irányít... ezek az első évek ilyenek. Ilyenkor alakul ki a babákban az életüket meghatározó kötődés. Ha ez most sérül, később helyrehozhatatlan... hiába kapálózol majd akkor. Próbálj néha lazítani, ha a gyerek alszik, te is pihenj, olvass, foglald el magad mással! Azt, meg hogy miért sír, derítsd ki és orvosold! Ha nincs látható oka, próbáld elterelni a figyelmét, ilyenkor még nagyon könnyű :)
2010. szept. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
33%

Na ja. Hát tőlem nem vállonveregetést kapott. :-(


Egyszerűen elborul az agyam, amikor ilyesmit olvasok, hogy féléves csecsemő hisztizik, az anyja meg üvölt vele. Legközelebb majd meg is üti... :-( Amit ő hisztinek gondol, az lehet reflux is, lehet anyahiány is, de semmiképpen nem hiszti.


Példálózzak magammal? Nem tettem, te viszont igen.

2010. szept. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
70%

11:32 elég agresszívan írta le a dolgot, de érdemes azért elgondolkozni rajta.


"De mostanra már azon kapom magam,h kiabálok vele és 1000 a vérnyomásom amikor ok nélkül el kezd sírni."


Tudom, hogy könnyű ezt mondani, de NE kiabálj vele! Hiszen ő csak azt csinálja, amit az anyjától lát... hisztizik. És ha nem fogod vissza magad, akkor követni is fogja ezt a példát, évekig hisztis marad. A te magatartásodon múlik nagyon sok minden.


Kitartás! Már csak 10-15 év, és kinövi ezt a hisztis korszakát :)

2010. szept. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
35%
Jaj, állj már le.
2010. szept. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Már nem emlékszem ki mondta, de valami nagyon okos ember, hogy: ha engedelmes gyereket akarunk nevelni, az első három évben nekünk kell engedelmeskednünk neki. Nagy igazság. Persze ez nem azt jelenti, hogy mindent ráhagyunk, hanem ésszerűen nevelünk. Vannak nyugodtabb, és kevésbé nyugodt babák, nem választhatjuk meg, hogy kinek a szülei legyünk, de türelem minden gyerekhez kell. Vannak jó könyvek, amik segíthetnek, pl. Az okosan nevelni tudni kell, vagy az Anya taníts engem. Vagy egyszerűen csak több foglalkozást igényel, neked kell érezned. Az én babám is szokott sírni "ok nélkül". Ezt gondolom először. Aztán megtalálom az okot, pl. unatkozik, szeretné ha a közelében lennék, ha megszeretgetném stb. Persze nem mindig sikerül megtalálni az okot, de meg kell próbálni megnyugtatni. Türelem! Ja, és még egy dolog, a Hipp szoptatós teája (szerintem a citromfű miatt), rám nagyon nyugtatóan hat, és az is, ha napi 1-2 órát sétálunk a friss levegőn.
2010. szept. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!