Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti hallottatok ilyenről? Ez...

Ti hallottatok ilyenről? Ez tényleg így van?

Figyelt kérdés

Ismerősöm babájának a combjának és a fenekének a találkozásánál oldalt kiütése lett,egy fél tenyérnyi területen,(tehát olyan helyen,ahol jóformán sem kaki,sem pisi nem éri a bőrét).A gyerekorvos azt mondta neki erre,hogy ez pelenkadermatitisz,és kifejezetten ezen a helyen jelentkezik,méghozzá attól,hogy ezekből a pelenkákból(gazdaságos pelus),kioldódik egyfajta méreganyag,ami folyamatosan mérgezi a gyereket hosszabb távon,és egy idő után allergia formájában jelentkezik rajta.A méreganyagot a kaki és a pisi oldja ki belőle.

Több ponton is furcsállom ezt a dolgot,egyrészt hogy azon a helyen nem érintkezett a bőre kakival és pisivel.A másik h én azt hittem,a pelenkadermatitisz az az,amikor felmaródik a pisitől-kakitól a bőre,ami így jellemzően a feneke közepén van,és nem oldalt.A harmadik,hogy valóban mérgezzük a gyerekeinket az eldobható pelenkával,méghozzá ilyen mértékben?(Azt eddig is tudtam persze h nem épp a legegészségesebb,no de ennyire nem?)


2012. jan. 26. 00:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Kizart dolog, hogy ez igaz legyen. A babas dolgokat annyira szigoruan ellenorzik, hogy ez a mereganyag dolog biztosan nem menne at a vizsgalatokon.

Az hogy a gyerek allergias lenne a pellenkara, nem kizart, de ez (ugyanugy mint az eteleknel) valtozo, hogy melyik gyereknel jon ki es melyiknel nem.

A foltban levo pirossag szerintem inkabb ekcema.

2012. jan. 26. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ne használd azt a fajta pelenkát, ami ezt okozza.
2012. jan. 26. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Simán elképzelhető,hogy a pelenka okozza a kiütést, de azt kizártnak tartom,hogy méreganyag szívódik fel a babába és így jön ki az allergiás reakció.


Ma Magyarországon (szerencsére) talán a leges legszigorúbb szabályozás alá a babák és kisgyermekek számára forgalmazott termékek esnek, olyan szigorúak a szabályok és az ellenőrzések,hogy kizárt,hogy méreganyagot kibocsátó pelenkát forgalomba lehetne hozni.


(Amúgy szabad megtudni, milyen márkájú a pelenka?)


Az,hogy ott van a kiütés, ahol nem érintkezik a pelussal abban semmi rendkívüli nincsen. Keresztanyukám allergiás bizonyos fémekre, pl karóra, gyűrű, ha olyat vesz fel amit nem bír még az arca is kiütéses lesz pedig azzal nem érintkezik az órája vagy a gyűrű.

2012. jan. 26. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Fiamnál ugyanez a helyzet :) Nem kiütés, csak érdesebb ott a bőre. Elvittem bőrgyógyászhoz: bőrirritáció, ami ekcémának nem mondható. Viszont a cetliktől a tarkóján elég csúnya volt már a bőre (hiába vágtam ki a cetliket) - arra kapott szteroidos kenőcsöt - 3 nap alatt elmúlt.

Annyi, hogy ezeken a területeken jobban kidörzsöli a pelus a kis bőrüket, semmi méreganyag :)


A gyerekorvosunk soha nem tudott erre érdemi választ mondani...

2012. jan. 26. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!