Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babaúszás! Hasznos dolog?

Babaúszás! Hasznos dolog?

Figyelt kérdés

Olyat is hallottam, hogy nem szabad merülni hagyni a babákat, mert el kell felejtenie a búvárreflexet és ha megmarad, akkor nem alakulnak ki a felsőbb rendű reflexek.

Mire figyeljünk az úszás során, hogy ne betegedjen le?


2012. jan. 26. 16:10
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem nem különösebben hasznos. Divat és kész. Most olvastam, hogy sokkal több az asztmás azok között akik járnak/jártak babaúszásra.
2012. jan. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Igen, hasznos. Egyrészt megismerkedik a vízzel, másrészt szociális interakciók érik. Fejleszti az izmokat is. Én fiamnak a hátán le volt tapadva, nem jártunk gyógytornára, de úszásra igen, szerintem az is sokat segített neki.

A búvárreflex minden babánál automatikusan eltűnik, azzal, hogy ezt úszáson kihasználják, nem fog megmaradni, és semmit nem szorít háttérbe.

2012. jan. 26. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Csípőszűrésen azt mondták, hogy kötött a csípője és tornáztassuk sokat. Ezen is segíthet az úszás?

Mit tegyek, hogy biztosan ne gyulladjon be a füle?

2012. jan. 26. 16:27
 4/10 anonim ***** válasza:
36%
Igaziból a baba-apa kapcsolat fejlesztésén kívül nem sok értelme van. (olyan mondta, aki tartja!) Igen, a búvárreflexnek le kell épülnie egy idő után, de nem ártasz neki ennyivel, ha úszni viszed. Én mérlegelve az előnyöket és hátrányokat, inkább nem viszem. Fertőzésveszély, megfázás, stb., de hogy kinek mi a hasznos, azt döntse el mindenki. Nekünk nincs rá szükségünk. Ha szeretnéd, próbáld ki, majd meglátod, hogy nektek jó-e.
2012. jan. 26. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
5%
Teljesen felesleges divathóbort. Sok kíntól megkímélheted a gyerekedet ha nem viszed pl. fülgyulladás, megfázás és a többi. Igen, a búvárreflexnek el kell felejteniük ezért kifejezetten káros. Otthon is lehet "úsztatni" annyira megteszi a nagykád is, hogy vízhez szoktasd vagy megszerettesd vele. Nem utolsó szempont az sem, hogy pénztárca kímélőbb is. Én nem viszem, pedig megtehetném.
2012. jan. 26. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
65%

Mi télen jártunk, sose gyulladt be semmije, sosem volt náthás.

A fülébe szerintem pont annyi víz kerül, mint mondjuk hajmosásnál. Nem arról szól az egész, hogy merítsük a gyereket víz alá.

Nagyon hasznos, gyerekorvosom és védőnőm szerint.

2012. jan. 26. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A csípőjén nem fog az úszás segíteni, mert nem tanulnak még "technikát". Ha megnézel egy ilyen videót, akkor látod, hogy váltott lábbal úszik, mint amilyen az elemi járás reflexe. A torna egész más. Ott kifejezetten lazítják a csípőízületet, a forgást az ízületi vápában gyakoroltatják. Tehát más mozgásforma.
2012. jan. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
50%

Sem én, sem a születendő baba apukája (doktor bácsi:)) nem gondoljuk, hogy van értelme. 1 év rendszeres úszástól én pl. a mai napig asztmás vagyok-egyértelműen a klór okozta. A babát tuti nem fogom vinni.

24 hkm

2012. jan. 26. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
93%

A lányommal 6 hónapos korában kezdtünk járni. Gyengék voltak a nyaki és a felső hátizmai. Utána rohamosan fejlődött, nagyon sokat segített.

Egyszer sem volt fülgyulladása, nem volt megfázva, nem volt beteg, nem szedett össze semmit.

A búvárreflex pedig automatikusan eltűnik még így is.

2012. jan. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
3 hónapos kora óta jár a lányom és imádja-vigyorog csapál a vízben ,kurjongat - ,nekem ennyi elég ,nem kell mögé tudomány .
2012. jan. 28. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!