Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A mesterséges vitamin (pl...

A mesterséges vitamin (pl Elevit, Gravida) az anyatejbe jutva valóban inkább káros mint hasznos az újszülött (és 1-2 hetes) babának?

Figyelt kérdés

Valahol olvastam erről egy cikket, de közben meg agyba főbe nyomják,hogy a kismama szedje a vitaminokat bátran a szoptatás alatt is.


Igen,ha sok zöldség-gyümölcs van az étrendbe biztosan nem kell, éde pl az én babám túl sok mindentől hasfűjós, alig tudok friss zöldséget/gyümölcsöt enni.


2012. jan. 24. 15:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném, hogy az Elevit (vagy bármely más vitamin, amit a szoptatás idejére is javasolnak) káros lenne.
2012. jan. 24. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A vitamin az vitamin akár zöldség-gyümölcsből viszed be, akár étrend kiegészítőből. Nem káros.
2012. jan. 24. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem káros, hisz szoptatás idejére is javasolják a szedését!
2012. jan. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném, hogy káros, de az lehet, hogy a hasa fáj tőle. Az én fiamnak pl. More milktől fájt a hasa.
2012. jan. 24. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 kíváncsicska ***** válasza:
50%
Miért nyúl mindenki egyből ezekhez a vitaminokhoz?Van egy csomó zöldség gyümölcs amiben szintén van vitamin.Ha változatosan táplálkozik az ember szerintem nem is kellenek sem szoptatás sem terhesség alatt.De hogy a kérdésre is válaszoljak nem károsnak szerintem nem káros hisz vitamin.Persze a hasfájós baba esetében ha az anyuka nem tud megenni egy csomó minden oké hogy ezeket szedik.
2012. jan. 25. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Igen,sajnos az én babám a zöldségek és gyümölcsök nagy részétől hasfájós - ugyan úgy ahogy én is. A legtöbb meghajt vagy puffaszt engem is.

Aztán nem lehet folyamatosan csak almán élni.

Vitaminom viszont van, mert megmaradt pár darab.

2012. jan. 25. 10:20
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
A zöldségek és gyümölcsök vitamin tartalma 30 év alatt 70 / csökkent... nem mindenki és főleg nem mindenkor lehet jó minőségű áruhoz jutni.Hipermarket ,zöldséges nem az mint az otthon termelt.Arról nem is beszélve hogy ha szoptatsz nem ehetsz akármit !!!
2012. jan. 29. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!