Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen módszerrel altattok...

Milyen módszerrel altattok egy másfél éves gyereket?

Figyelt kérdés
2012. jan. 26. 16:23
 1/5 anonim ***** válasza:
20 Órakkor bemegyünk a sajt szobájába lefekszünk az ágyra odabujik fél óra s alszik mindenféle nyivákolás visitás, hiszti nélkül
2012. jan. 26. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Fél 8-kor fürdés, ölelgetés, 8-kor be a saját ágyába kap egy üveg tápszert (na erről kellene mostmár leszokni...) és pár percen belül alszik. (17 hós)
2012. jan. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

kaja az etetőszékben, majd elköszönünk apától (munkaidőben ez kimarad), beviszem a szobába, megölelgetem, megpuszilgatom, hozzáfűzöm, h ilyenkor mindenki alszik (anya is, apa is a munkahelyén is, xy is, meg akiket felsorol is), majd beteszem az kiságyba és rázárom az ajtót. Nem szokott sírni, de ha még nem akar egyből aludni, vagy altatja magát, akkor előszeretettel beszélget, motyog. van, h 2perc alatt elalszik, de fél óra múlva szinte mindig.

Ez olyan 8hós kora óta így van. Most 2éves, és pár napja a déli alvásnál 2-2,5órát is elbeszélget, aztán beájul. Ha nem tenném le, esze ágában se lenne olyankor aludni. Csak rohangálna egész nap, mint egy mérgezett egér. :)

2012. jan. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Fél nyolckor lerakom az ágyába, mellébújok és attól függően, mennyire fáradt, két perctől 15 percig terjedő időtartam alatt elalszik.

Most szokik a saját ágyába, eddig a gyerekszobában, de mellettem aludt egy kétszemélyes fotelágyon, mert éjjel még szopizott és így volt kényelmes. De pár hete egyik napról a másikra eldobta a cicit, ezzel párhuzamosan elkezdte az éjszakát is átaludni, így bekerült a saját ágyába pár napja. Tegnap már este fél nyolctól reggel fél ötig nyugodtan aludt benne, akkor felébredt, megkereste az ágya mellett a teáját, majd fogta magát, mellém bújt, ivott pár kortyot és aludt is tovább.

A lányom is ennyi idősen kérte a saját ágyát, addig ő is mellettem aludt, igaz, ő sokkat tovább, majdnem 3 évig szopizott, de éjjel másfél éves korától nem kérte (cumisüvegben kapott tejet cici helyett ha felébredt), igaz, ő általában cicin aludt el. Neki az éjszaka átalvása is később jött, hároméves elmúlt, mire megérett rá.

2012. jan. 26. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 SzErika22 válasza:

Este 8-kor fürdés, utána egy könnyű vacsi... Mostanában már szoktunk olvasni mesét vagy gyermekverseket - ez utóbbiakat jobban szereti, mert rövidebbek és jobb hangzásúak is...

Utána puszilgatás, ölelgetés és teszem be az ágyába! Kap a cumisüvegébe vizet, mellé teszem a cumiját és a kis kedvenc plüssét, felhúzom a zenélő "pillangóját" - amire újszülött kora óta alszik és van hogy ő is "beszélget" 15-35 perceket, de sírás nélkül némi forgolódás után 95 %-ban elalszik egyedül... Szoktatás kérdése!!!! Ha a kezdetektől egyedül alszik és nem altattad, ez szerintem nem lehet gond...

2012. jan. 26. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!