Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak az én vagyok ilyen...

Csak az én vagyok ilyen szerencsés, hogy a másfél éves fiam még egyetlen egyszer sem aludta át az éjszakát, ráadásul mostanában hajnali 2től reggel 5-6ig kínlódik, pörög, forog, és az istenért sem bírom elaltatni?!

Figyelt kérdés
Kezdem azt hinni,hogy a nevelés csődje vagyok, mert igaz, sok dolgot rosszul csinálok (cumi van, tápszer után magam mellett, vagy rajtam alszik el, nem tanítottam meg,hgoy egyedül aludjon el..stb)de, amit most művel teljesen kiborít.Fél 9-kor alszik el, és fél2kor már fent nyüglődik, majd mikor órák múlva elalszik, szinte reggel van, és 9kor már úgy kell felébresztenem, és a napirend, minden borul..Az én idegrendszerem is...Más is járt már így, vagy csak én lehetek ilyen szerencsétlen?
2012. jan. 25. 21:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
nekünk akkor volt ilyen amikor már nem volt elég tápláló neki a tápszer.bár az én fiam 11 hós,de 6hós korában és most 10 hós korában is váltani kellett a 3-as tápszerre. babád hanyast eszik?nekem is beletelt vagy 2 hétbe mire rájöttem,de azóta minden rendben.
2012. jan. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Kisfiam 20 hónapos korától aludta át az éjszakát.
2012. jan. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Az ikerfiaim 17 hósak múltak, és nem alussza át egyik sem az éjszakát. fél9-9 fele alszanak el, 11 fele az egyik már felsír, ilyenkor általában én bemegyek hozzájuk aludni (ketten vannak egy franciaágy méretű ágyon, én ilyenkor középen alszom), és ahhoz fordulok aki épp felsír. Ha mindkettő, akkor hason fekszem, és fogják a kezem, vagy simogatnak, én nem nem alszom. :-( Éjjel nyüglődtünk így jó darabig. Viszont van hogy egyik egész jól alszik, múltkor a kisebb este 9től reggel 5ig aludt, hát a másik naná hogy akkor épp nem. :-)

Kitartás! Nem tudod esetleg csak fél órával később fektetni? Nálunk ha már 8kor alszanak, akkor többet balhéznak éjjel, ezt már megfigyeltem.

2012. jan. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

szerintem azért ne ostorozd magad, nem rontottad el!Nem baj, hogy cumizik, és az sem, hogy veled alszik.

mit csinálsz mikor fent van éjjel?

Mert én fiam is elég rossz alvó volt kicsinek, most már 15 hónapos, és neki is van, hogy forgolódik, nem tud elaludni(mondjuk csak fél, 3/4 órát) ilyenkor közöttünk van, apa alszik,én fent vagyok félig, tudom mit csinál, de ő csak azt látja, hogy alszom.Így elalszik egy idő után.Ha beszélnék hozzá,ringatnám, tuti nem aludna.

Szóval én nem altatgatom(amúgy ő sem tud magától elaludni és cumizik)de mivel nem az ágyában van, hanem mellettünk, így elalszik egy idő után...

2012. jan. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:

Szia! Nem akarlak elkeseríteni,de az én fia 29 hónapos és ugyan ezt csinálja:(

Én altatom el este, majd átviszem az ágyába,majd fél 3 felé jön és alszik köztünk.

Közben pörög, rugdos, dumál, mindezt úgy, hogy mellettünk a kiságyban ott alszik a 6 hónapos kisfiam.

Vannak jó napjaink is amikor csak, fél 7 körül ébred és jön át.

Bár most már ez a 3. este, hogy nem alszunk tőle semmit, mert 2 órán keresztül vergődik.

Én abban bízom, hogy idővel elmúlik, sajnos mást nem tehetek.

Ja, viszont reggel kel 7-kor.

2012. jan. 25. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Pontosan ugyan ezt csinálta az én kisfiam is pár hete. Másfél héten át minden éjjel 2-kor felsírt, magunk közé vettem, mert az ágyában nem aludt vissza. Hajnali 4-ig, 5-ig vergődött, forgolódott, dumált, de az istennek sem aludt el. Aztán 4-5 felé odaadtam a tápszerét, akkor végre visszaaludt. Reggel aztán fél 10-kor én ébresztgettem, borult a napirend. Kipróbáltam azt is, hogy 2-kor adtam a tápit, de akkor nem aludt vissza, hiába itta meg. Szóval biztos, hogy nem az éhség zavarta. Minden este szépen vacsorázik, utána még bever 250 ml tápot, úgy alszik el. Hogy mi volt a gond, sajnos nem tudom megmondani, de nem hiszem, hogy Te, vagy én elrontunk valamit. Igaz, én sem tanítottam meg a kisfiamnak, hogy egyedül aludjon el, a mai napig ölben altatom. :(

Aztán egyik napról a másikra megszűnt az éjszakai ébrenlét. Még mi sem aludtunk át egyetlen éjszakát sem, tápot iszik 6-kor, de addig felsír, vagy 3-szor, olyankor tea kell, vagy szimplán anya. Ezért aztán én már az első ébredésnél magunk közé veszem, mert már nincs erőm átmászkálni és az ágya mellett ücsörögni.

15 hónapos, 12 foga van, jelenleg nem jön fogacska, tehát nem is amiatt volt.

Annak idején még arra gondoltam, hogy esetleg későn hallom meg, hogy fent van és Ő már teljesen felébred, ezért nem tud visszaaludni. De már nem hiszem, hogy ez az oka...

Csak azt tudom mondani, hogy kitartás, ez is elmúlik egyszer.

Nálatok mióta tart?

2012. jan. 25. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
A lányom 22hónaposan nem aludt át egyetlen éjszakát sem. Legalább 1x felkel hajnalban,igaz ilyenkor már hamar vissza alszik.
2012. jan. 25. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Húúúú 3. válaszoló ezt nevezem mintha én írtam volna csak ők még 13 hónaposak de szerintem 4 hónap múlva is ugyanez lesz.KITARTÁS,én már csak tudom milyen nehéz!!!!
2012. jan. 26. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 2,5 éves, de éjszaka sokat sír, nyűglődik, forgolódik,rugdos,de igazából nincs is fent a szeme csukva van, hiába csitítgatom, simogatom észre sem veszi, volt már,hogy az ágyról is leesett, mert van ,hogy nem sír csak egyszerűn elmászkál az ágyon, és akkor nem veszem észre és puff már le is esett.Az ágyába nem hajlandó aludni, eset mikor elelszik a mi ágyunkba át teszem az ágyába, de egyhamar visszajön Míg kisebb volt jobban alaudt, és mindig a saját ágyában , aztán igazából nem tudom mi történhetett vele, de egy ideje már ezt csinálja. Úghyogy nem te vagy szerencsétlen, ki tudja miért csinálják ezt.
2012. jan. 26. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Másfél éves lányom még soha egyetlen éjszakát nem aludt át,és olyan is csak 1x volt,hogy csak 1x kel fel.SŐT az első megébredés után már a kiságyban sem hajlandó maradni.Ez eddig éjfél volt...mostmár ott tartunk,hogy fél 8-tól alszik 9-10 ig és üvölt,hogy át akar jönni hozzánk.Tegnap eldöntöttem,hogy nem veszem ki a kiságyból ...ha kell egész éjszaka ott állok mellette...hát az lett az eredmény,hogy annyira sírt(pedig ott vígasztaltam,fogtam a kezét),hogy összehányta az ágyat.Így ki kellett vennem,át kellett öltöztetnem...még jobban sírt:((((.Úgyhogy én is egy csődtömeg vagyok.És persze velünk aludt megint.Magánéletünk 0!!!!Nincs szex apával,csak fáradtság és kiabálás.....
2012. jan. 26. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!