Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A fiam 10 hónapos és nagyon...

A fiam 10 hónapos és nagyon "anyás". Nem tudok semmi mást csinálni, ha ébren van, mint vele foglalkozni, ha nem lát sír, pedig játszanak vele. Hogy lehetne egy kis "önállóságra" szoktatni?

Figyelt kérdés
2012. jan. 26. 20:34
 1/6 anonim ***** válasza:
50%
Úgy,hogy hagyjátok sírni,vagy játszani egyedül. Néhány nap után már nem lesz anyás.
2012. jan. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ilyen velünk is volt! Én a védönénit kérdeztem, hogy mit tegyek? Azt a tanácsot kaptam, hogy akkor legyek vele egész nap, hagyjak mindent. Kb 1-2 hét alatt leszokott rolam a fiam. És imádtam azt a 2 hetet. Rengeteget ölelkeztunk, pusziszkodtunk. Amikor aludt, csak akkor haladtm éppen hogy a házi meloval, de nem bántam.
2012. jan. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hát én egész eddig ezt csináltam... Most éppen erről nem akar leszokni....
2012. jan. 26. 20:48
 4/6 anonim ***** válasza:
Hordozás. [link]
2012. jan. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
szerintem ez a szeparációs szorongás amin minden gyerek átesik,az én kisfiam is hasonló korú volt amikor ezt tapasztaltam nála,egyszer csak elmúlt..,megbizonyosodik róla a gyerek anya nem hagyja el stb...,én mindig elmondom a 2 éves kisfiamnak hova megyek ,mert igy elfogadja és nem sír hanem szépen elköszön"szeretlek édesanya" :-)))
2012. jan. 26. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Minél többet vagy vele, és minél gyakrabban veszed fel, ha kéri, annál gyorsabban lezajlik a szeparációs szorongás időszaka. Emellett erősödik a bizalma irántad és a külvilág felé nyitottabb, érdeklődőbb lesz. Ha magára hagyod, hadd sírjon, elég sok kárt okozhatsz a kis lelkében. A házimunkához kérj segítséget, vagy vidd mindenhova magaddal úgy, hogy lásson és halljon.

Ajánlom figyelmedbe Ranschburg Jenőt és Vekerdy Tamást, pl. a youtube-on találsz videókat.

2012. jan. 27. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!