Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » SOS! MÀSFÉL ÉVES KISLÁNYO...

SOS! MÀSFÉL ÉVES KISLÁNYOM NEM AKAR TÖBBET A RÁCSOS ÁGYÁBAN ALUDNI?

Figyelt kérdés

Kislányom mindig is jó alvò volt soha nem volt probléma az alvásával... Pár napja nem akar a rácsos ágyában megmaradni csak valamellyőnkkel együtt akar elaludni. Ha visszacsempéssszük az ágyába felébred, és nem alszik el csak velünk. Nem akarom ehhez hozzászoktatni, mert akkor a fejünkre nő aztán végünk...

Nem tudnátok valamit tanácsolni, könyv, vagy valami bevállt módszer. Talán már rendes ágyban szeretne aludni?



2012. jan. 27. 09:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igen vegyetek Junior ágyat
2012. jan. 27. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
És ha kivennétek az egyik rácsot, hogy ki tudjon bújni az ágyból, ha akar? Nem a bezártság érzésétől fél? Engem is érdekelne a többi anyuka-apuka válasza. Szerintem a rendes ágy még korai neki.
2012. jan. 27. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Bár nekem még nincs gyerekem, de emlékszem egy időben én is csináltam ilyet (emlékszem is meg mesélték) és akkor anyukám addig a földön mellettem feküdt amíg el nem aludtam. Ha szerencséje volt akkor nem ébredtem fel amikor kiment. Ha mégis akkor nem volt szerencséje és megint visszafeküdt mellém. :-)

Biztos baromi fárasztó voltam, de nem vett be az ágyukba, így egy idő után megszoktam és elmúlt.

2012. jan. 27. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
13 Hónaposan kapott a picim Junior ágyat azota ott alszik 16 hós már
2012. jan. 27. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A fiamnak is volt ilyen korszaka, azt hiszem, pont ennyi idősen. Előtte tényleg mindig csak annyi volt nála az alvás, hogy 8-kor beraktam az ágyba, kimentem, becsuktam az ajtót, és egy mukk nélkül elaludt, az zavarta volna, ha bent ácsorgok mellette, vagy ilyesmi. Aztán egyik napról a másikra hirtelen nem volt már ez jó neki. Beszélni még nem tudott egyáltalán, szóval esélytelen volt kideríteni, hogy mit szeretne. Végül annyi volt a titok nyitja, hogy az ajtót ne csukjam be :) Érdekes, addig meg pont csak úgy tudott elaludni.

Később is voltak ilyen időszakai, de én próbáltam tartani magam ahhoz, hogy ha egy gyerek megtanult egyedül elaludni, akkor már nem fogom rászoktatni, hogy velem aludjon el. Volt olyan, hogy egy-két hétig igényelte, hogy maradjak bent vele, álltam vagy ültem az ágya mellett, amíg elaludt, de ennyi. Ezek ilyen egy-két hetes időszakok voltak, utána megint nem volt semmi gond.

2012. jan. 27. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem is csinált ilyen a lányom ennyi idősen. Ahogy az előző írta előtte ő is jó alvó volt aztán egyszer csak nem. Végül az lett a megoldás, hogy égve hagytam egy kis lámpát nála és csak akkor kapcsoltam le mikor készültem én is lefeküdni. Persze fokozatosan. Először ott maradtam mellette, mese, üldögélés és kijövetel. Most már csak a mese van és kijövetel. :)
2012. jan. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam 11 hónapsan kezdte, hogy ahogy a matrachoz ért,már ordított. Nem viselte el a rácsos ágyat. 3 nap múlva elmentünk és vettünk neki egy junior ágyat (széthúzható, 3 méretre állítható, körbe leesésgátlóval). Azóta nincs gond, imádja. 2 hétig bárki jött hozzánk az volt az első dolga, hogy megmuttata az új ágyát. :)

Kicsit aggódtam, hogy mi lesz, ha felébred és pl feláll. De sosem állt fel benne. 12 hónaposan már szépen ki és bemászott. Most 15 hós, jól alszik benne.

2012. jan. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Kedves anyukák és apukák! Köszönöm mindenkinek a hasznos válaszokat! Már amikor délután elolvastam a kommenteket, belnyugodtam a junior ágy témába, mert kislámpát már régóta nem enged felgyújtani. Délután lefeküdtem vele a szobájában lévő kihúzhatós ágyra, mert a sajátjától megint bepipult, aztán egy perc alatt elaludt. Tegnap hajnalban felébredt, elaltattam a nagyágyán és visszatettem a kiságyába alvás közben. Biztos fél egyedül. Most megpróbáltuk, hogy egy kis alsó megvilágítást kapjon a szoba egy jelzőfénnyel, fél órája egyedül elaludt. De nek iszom a medve bőrére, hosszú még az éjszaka, de ha felébred átmegyek hozzá elaltatom ott és visszateszem. Talán sikerül :)
2012. jan. 27. 20:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!