Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kinek milyen beadatható...

Kinek milyen beadatható oltásokat javasolt a gyerekovosa a kötelezőkön felül?

Figyelt kérdés

A mi gyerekorvosunk nagyon nem oltás párti (persze a kötelezőkön kívül). Én viszont nagyon bizonytalan vagyok, mert bár én sem vagyok a mesterséges dolgok híve mint pl. a gyógyszerek (természetesen kivéve ha tényleg szükség van rá), de az oltásokon azért elgondolkodtam.... és most nem tuom hogy mit adassak be kislányomnak és mit ne... Főleg úgy hogy tegnap megkapta az első oltását és nem viselte túl jól... ugyan nem lázasodott be de nagyon nyűgös volt utána egész nap (sokszor vigasztalhatatlanul sírt).

Ti mit adattatok be és miért?


2012. jan. 27. 10:13
 1/8 anonim ***** válasza:

a meningetec ellenit javasolja a miénk, és a prevenart. A rotát és a bárányhimlő ellenit nem ajánlja, a bárányhimlőt csak akkor ha nem esik át rajta ovisan, mert veszélyesebb ha nagyobb korban kapja el.

Én még kullancs ellen oltattam be őket.

2012. jan. 27. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Sajnos semmit nem javasolt, nekem kell utánajárnom, ha szeretnék valamit. Bérányhimlő ellenit szerintem beadatom neki.
2012. jan. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
74%

Létezik rotavírus elleni oltóanyag, baromi drága, csak 2 évig véd, és sertésinfluenzavírussal szennyezett az oltóanyag, szóval azt nem javaslom.


Van pneumoccoucus elleni (Prevenar), általában úgy ismerik, hogy tüdőgyulladás ellen van. Ingyenes 2 éves korig. Ezt sem adatnám be, mert fölösleges, nem okoz járványokat, és mivel nincs benne minden szerotipus előbb utóbb előtérbe kerül a többi szerotipus, ami lehet hogy még ellenállóbb lesz, a most gyakori pneumocccus fertőzéseket viszont könnyen lehet kezelni antibiotikummal, szövődmény ritka.


Van bárányhimlő elleni oltás, ami nem túl hatásos, most pont ezért megemelték a oltásszámot kettőre. SZerintem felesleges, mert ovódás korban majdnem mindne gyerek elkapja és ritka a szövődmény.


Van influenza elleni, na abban meg etilhigany is van, ami nem hiszem hogy jót tenne egy fejlődő szervezetnek.


Van kullancs által okozott agyvelőgyulladás elleni, azt lehet hogy beadatnám, de még nem igazán néztem utánna az oltóanyagnak, amúgy abból folyamatosan kellenek az emlékeztető oltások.


Kislányoknál van még méhnyakrák (HPV) elleni oltás, attól már meghalt néhány ember, szóval nem tudom érdemes-e


Van még gennyes agyhártyagyulladás elleni (Meningococcus C, tehát csak egy fajata ellen), Mo-on inkább B tipus szokott előfordulni, ritka, nagy járványt még nem okozott, de elgondolkodtató, mert súlyos betegségről van szó.


Azt tudni kell hogy minden oltásnak lehetnek szövödményei, allergiás reakció, stb. Idegen anyagot fecskendeznek a gyerekbe, és beleavatkozik az immunrendszerbe, ill. előfordulhatnak vírusszennyeződések az oltóanyagban. Tehát mérlegelni kell, hogy érdemes-e

2012. jan. 27. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Prevenart és meningococcust adattam be.

A rotát nem is fogom, meg mást sem...

2012. jan. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
nekem eddig amiket javasolt (egy éves korig) az a rota (de hozzátette, hogy ha megengedhetjük magunknak, és megmondta melyik gyógyszertárban a legolcsóbb), illetve az egy éves kori agyhártyagyulladás (ez viszont nem drága) elleni volt
2012. jan. 27. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A nem kötelező, de ingyenes prevenár oltást ajánlotta. Ezen kívül ha rákérdezek bármilyen más nem kötelező oltásra, akkor rábólint, semmire nem mondta, hogy ne ajánlaná. Inkább úgy tűnik, mintha ránk akarná bízni.

A rota ellenit nem adattuk be, az agyhártyagyulladás ellenit igen (2000 Ft körül volt az ára), ezt a 12. hós státuszvizsgálaton kapta meg a kislányunk.

A bárányhimlő elleni oltáson gondolkozunk még, de nem jár közösségbe a gyermekünk, nincs nagyon tesó sem, ezért még gondolkodunk rajta. (17 hós egyébként)

2012. jan. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a gyors válaszokat! :)

Én egyenlőre úgy gondolom, hogy talán a prevenar-t (mert nekem és édesapámanak is egész gyerekkorunkban középfül gyulladásunk volt- nekem kéthetente szúrták a fülem), a kullancs elleni oltást, és még talán az agyhártya ellenit adatnám be.

Rotát és bárányhimlőt most úgy gondolom semmiképpen... a rotát azért nem mert ezen kívül van még több vírus ami hányást és hasmenést okoz, tehát ettől még ugyanúgy összeszedhet hasonlót, ráadásul sok gyereknél nem is hatásos- a gyerekdokink szerint. Bárányhimlőn pedig kifejezetten szeretném ha óvodás korban átesne!

Influenza elleni oltást (még nem is kaphatna), nem adatnék be neki sem most, sem később... legalábbis most így gondolom.

Most kb. ez körvonalazódott bennem, de még azért utána olvasgatok és végig gondolom!

2012. jan. 27. 11:16
 8/8 anonim ***** válasza:
Prevenart és meningococcust
2012. jan. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!