Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Streptococcus kikezelhető?

Streptococcus kikezelhető?

Figyelt kérdés

Első gyerekem megkapta tőlem szülés közben vagy még magzat korában (nem tudom). Hosszú antibiotikumos kezelés után, szerencsére szövődmények nélkül megúsztuk.

A legtöbb helyen azt olvasom, hogy következő szülésnél vénásan kapok majd antibiot és ezzel védve van a baba is. Néhány helyen viszont olvastam, hogy kikezelhető. Tényleg így van? Főként azért érdekel, mert vetélést is okozhat.

Lehet nem épp ez a megfelelő kategória, de gondoltam itt vannak anyukák, akik hasonló helyzetben voltak.


2012. jan. 27. 11:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ez érdekes amit írsz.

Ismert volt a streptococcus-B szülés elött?


Mert nélunk úgy volt hogy kb a 36-ik héten vettek kenetet és pozitív lett. így bele is írta a doki a kiskönyvbe és már amikor bementünk a korházba mondták antibiotikumot fogok kapni a szülés közben, a gyermeket meg pár napig megfigyelik.

ìgy is történt, azt hiszem a kitolás elött kaptam az antibiotikumot vénásan, majd a 4 napos korházi tartoszkodás alatt, minden nap nézték a jelentkezö tüneteket a babán. onnan tudom mert mindig mondta valamelyik növér hogy szuper megnézte nincs tünetete stb...


Most én is terhes vagyok és kiváncsi vagyok, hogy most mi lesz biztosan most is megcsináltatom a kenetvételt.


szerinem amit te kapsz a szülésnél az nem védi a bébit, csak téged. gondolom én.


szerintem ha kikezelhetö lenne akkor nem csak a 36-ik héten néznék, hanem elöbb, mert ugye lehet antibiotikumot a terhesség második trimeszterétöl szedni, pl nekem volt más bakteriális fertözésem is amire szednem kellett.

2012. jan. 27. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Nem tudtam róla. Nálunk nem szűrik. Nem is kötelező, mert nem ad a szűrés biztos eredményt - legalábbis ezt olvastam.

A vénás antibio állítólag (ezt is olvastam csak) átmegy a lepényen keresztül a babába, ezáltal védi.

Remélem nem lesz nálad gond. Jó babavárást!

2012. jan. 27. 12:16
 3/11 anonim ***** válasza:

nekem furi mert én külföldön élek, de nekem az összes magyar otthoni barátnömnél szürték ezt.


és bizony biztos eredményt hoz. ez egy batérium és vagy ott van vagy nincs.

tudod miért írják, hogy nem biztos? mert erre kiváncsi lennék?


aztán lehet a baba is védve volt az antibiotikumtól, de akkor meg minek figyelgették napokig?

2012. jan. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Az első fiammal úgy jártam mint te.2 hét kórház születés után,tüdőgyulladás volt a szövődmény.Szűrés nálunk sem volt.

A második terhességemnél a 35-36. héten vettek kenetet(miután elmondtam az előzményeket),majd rá kb. 3 hétre ismét.Mind a kettő negatív lett így nem volt semmi teendő ,nem is volt baj.Ha legalább az egyik pozitív lett volna a szülésnél kaptam volna antibiotikumot.Kérd külön a vizsgálatot az orvosodtól!Rutinból nem csinálják.

2012. jan. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok.ez Miskolcon volt,lehet máshol mindenkinek megcsinálják.
2012. jan. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

nekem az összes barátnöm fehérváron szült plussz a sógornöm pesten de nem tudom hova járt gondozásra, de mindegyiknél szürték.


elsö.

2012. jan. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én 2 terhességemnél is kaptam terhesen is antibigyót erre a szülés közeledtével is de a vénásnak csak akkor van értelme ha legalább 10 órát vajúdsz tehát van ideje felszívódva hatni. Nekem mindkét szülésem nagyon gyors volt, egyik 5 óra másik 2 úgyhogy nem volt idő vénás antibiotikumra, a második babámnál beadták ugyan de 1 másfél óra múlva már meg is született szóval mondta is a doki hogy na ennek sok értelme nem volt.

Mindkét gyerekem első 4 napján antibiotikumot kapott, de semmi szövődményük nem lett. Szépen hazamehettünk 4. nap.

Egyébként én azt hallottam hogy ha valaki egyszer megkapta (a nők 30%a legalább)akkor az mindig vissza fog térni.

2012. jan. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Ebben a cikkben olvastam, hogy a szűrés nem hozhat biztos eredményt.

[link]

Debrecenben szültem egyébként. Néhány órával a születése után volt légzési nehézsége a babámnak.

2012. jan. 27. 13:45
 9/11 anonim ***** válasza:

elsö vagyok


kösszi a cikket érdekes.

habár azért itt azt írja a 36-ik héten biztosabb eredményt tud adni. Itt inkább az nem bizots ha negatív ahogy értem. A pozitív gondolom tuti pozitív.


Amúgy korazsüléstöl ne félj, én 10 nappal túlhordtam az elsöt.

Cikk itt ott sántit azért, mer tegyszer azt írja nem lesz valakinek mindig majd meg azt hogy nem kiirtható.


De szerintem ne félj ettöl. Második babánál kérj 36-ik héten szürést mindenképpen, de szülésnél jelezd hogy volt az elsönél mindenképpen.

nekem mondjuk benne van a kiskönyvemben.

2012. jan. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Kérni fogam a szűrést.

Egyébként én is túlhordtam a babát. Csak utólag olvastam, hogy koraszülést vagy vetélést is okozhatott volna. Bár gondolom ameddig a méhszáj zárt nincs gond.

2012. jan. 27. 14:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!