Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy kezdjem bilire szoktatni?...

Hogy kezdjem bilire szoktatni? Vagy még korai? Tapasztalt anyukák segítségét kérem.

Figyelt kérdés
Lányom 15hónapos és kb 2hete mindig "szól"(mondja hogy pfüü..)ha kaki van a pelusában,talán 2-3szor fordult elő hogy szólt de nem volt viszont 10-20perc múlva már igen.Nem tudom véletlen-e vagy előre jelezte.Viszont se a bilin se a WC szűkítőn nem akar megülni...Csavarja ki magát a kezemből ha rá akarom tenni.De a bilire játékból ruhában ráül,vagy a babáját oda ülteti,de pelus nélkül nem.Szerintetek mit csináljak,próbálkozzak,de hogyan?Vagy kicsi hozzá?
2012. jan. 27. 13:16
 1/6 anonim ***** válasza:
43%

Lányom is ennyi diös. Imád a bilin ücsörögni, meztelenül is. pl fürdés elött beviszem egy 10 perccel levetköztetem és tök jól eljátszik a bilivel, minden irányból ráül.

De se pisi se kakai.


Lányom minden reggel reggeli után kakil. Na ma bevittem levetköztettem és vagy 15 percett ott voltunk, megint ment a játék, majd egyszer csak megállt a bili mellett és mellette pisilt.


na fogtam feltöröltem, megmutattam neki ez a pisi, majd úgy döntöttem egy 3-4 hóap múlva megint lesz próbálkozás.

2012. jan. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell még csinálni különösebben semmit. Ha majd rá akar ülni magától, akkor lehet biztatni. Esetleg este meg lehet neki mutatni fürdés előtt. És persze mondogatni, hogy mire való a bili stb.

Én megvártam, amíg a gyerekeim maguktól rá akartak ülni, és ez eddig már két gyereknél bejött. :o)

2012. jan. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem még korai,ha nem elég érett még hozzá ne erőltesd!Főleg hogy írtad nem ül meg a bilin,wc-n nyomja ki magát a kezedből!nincs még megérve rá,hogy tudja miért kell oda pisilni,kakálni,tapasztalatból írom,mert én is hamar el akartam kezdeni a szobatisztaságot,ami nem jött össze mert ellenállt,és később már láttam azt hogy hiába próbálkoztam anno,egyszerűen nem volt még érett rá!nekem egy jó példát mondtak,képzeld el hogy mondjuk nincs jogosítványod,se tapasztalatod,de igen is holnap ülj autóba és vezess,(tanulás nélkül)te sem tudnád teljesíteni hiába várják el,mert nem tanultad meg,nem érette rá!
2012. jan. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mintha az én lányomról írtál volna. 15 hónapos, szól hogy kaka, a bilire ruhában ráült. ennyi. én úgy gondolom még ráér. tavasszal elkezdem neki elmagyarázni, és nyáron megpróbálom. szeretném ha őszre sikerülne, mert akkor lesz 2 éves.de rőltetni nem fogom. nem akarom, hogy rossz érzés társuljon a bilihez.
2012. jan. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Most még csak játéknak fogja fel. Ha nem akar bilire ülni, ne erőltesd, még ráér.
2012. jan. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek aki írt.Azt hiszem akkor még várok kicsit,tavasszal,nyáron egyszerűbb lesz talán és addig hátha érettebb is lesz.
2012. jan. 27. 16:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!