Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek jár nekünk a...

Szerintetek jár nekünk a családi pótlék?

Figyelt kérdés
Kislányom külföldön született(EU-n belül), ugye mivel itt született, az itteni állampolgárságot kapta meg, aminek örülök. Most intézzük Magyarországon a magyar állampolgárságát is, vagyis kettős állampolgár lesz. Fog kapni, magyar anyakönyvi kivonatot, Tb kártyát, Adó kártyát. Most érdeklődtük meg a babakötvényt is, ahhoz viszont ugyebár szükséges hogy legyen családi pótlékunk is? Szerintetek ebben az esetben jár nekünk a családi pótlék. Igazából nem a "nevetséges" össze miatt kérdezem, hanem azért mert hamarosan haza fogunk költözni és szeretném neki a babakötvényt minél hamarabb megkötni.
2012. jan. 27. 18:13
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Kedves utolso, te akkor nem abban a cipoben jarsz, mint en vagy a kerdezo, ugyanis mi NEM itthon szultunk. Na ilyenkor tart el honapokig.
2012. jan. 30. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

tarthat el....

utolso voltam

2012. jan. 30. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Kedves Utolsó! Ne kötekedj, kérlek! Én is külföldön szültem, de Magyarországon élünk! De nem magyarázkodok tovább Neked! Nem hiszed el amit írok, pedig nincs okom valótlant állítani! Veled befejeztem! Ha a kérdezőt érdekli, majd ír privátot!
2012. jan. 31. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Szia kedves utolso! :-) Egyaltalan nem kotekedni akarok, csak furcsallom nagyon az esetedet, ugyanis azota megkerdeztem egy kulfoldon volt magyar konzult, aki jelenleg itthon a kulugyminiszteriumban dolgozik es o minimum 3 honapot mondott, ugyanazt, amit tavaly nekem az onkormanyzatnal mondtak es amibol a valosagban majdnem 5 honap lett, mert csak az en allampolgarsagi vizsgalatommal tokoltek vagy 3 honapig. Megjegyzem ugy, hogy Magyarorszagon szulettem, minden magyar papirom megvolt es ervenyes volt, soha nem mondtam le a magyar allampolgarsagot, soha masmilyen allampolgarsagot nem vettem fel. Szivesen meghallgatnam privatban, vagy itt a tortenetedet, ha meg ezek utan meltatsz ra. Szep estet.
2012. jan. 31. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Jaj lányok ne vitatkozzatok már!!!!

Nemsokára én is intézem majd a kicsinek a magyar állampolgárságot és akkor majd megírom nektek hogy mégis nekünk mennyi idő volt... Szerintem ez is olyan hogy valaki hamarabb más később kapja meg.

Köszönöm a válaszotokat! Majd írok még....

2012. febr. 1. 14:31
 16/18 anonim ***** válasza:

Írtam privátot. Írd meg Te is kérlek az esetedet, hogy kiderüljön, miért jártak el velünk másképp.

Kedves kérdező! Ez nem veszekedés volt, inkább csak szóváltás. Kérlek írj majd, hogy Neked hogy alakult!

2012. febr. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Mindenképpen írok majd! Márciusban kezdem elintézni,akkor megyünk haza szabira, aztán majd kiderül hogy mennyi idő :)

Esetleg megírhatnátok hogy mégis hol és hogyan kell kezdeni az intézkedést meg ilyenek. Sokat segítenétek vele,mert elég rövid időre megyünk haza.

Köszi csajok!

2012. febr. 1. 15:49
 18/18 anonim ***** válasza:
Szia! En vagyok a "veszekedos" lanyok egyik fele, akinek 4 honapig tartott. Az elso es legfontosabb, hogy hitelesitsd a kinti szuletesit es utana fordittasd le magyarra. A hitelesites, ha a szuletesi orszag is alairta a La Haye-i egyezmenyt, egy sima Apostille pecset, amit valsz ott is a kulugyminiszteriumban kapsz meg. A forditast, ha olcsobban akarod meguszni, mint a magyar Orszagos Fordito- es Forditashitelesito Iroda, akkor kint megcsinalja neked egy fordito (legyen rola papirja, hogy az) es kint a magyar konzul hitelesiti a forditast. Ezt csak azert ajanlom, mert a mi esetunkben 4 oldalas volt a szuletesi es azt itthon 160ezer Ft-ert vallaltak volna el, spanyolrol magyarra. Ha megvan az apostille pecsetes, magyarra is leforditott szuletesi akkor szerintem 2 ut lehetseges, DE....itt majd kerd ki "veszekedos" tarsam velemenyet is, mivel naluk csak 1 hetig tartott, nem tudom, hogy hasonlo volt e a menete. Na szoval, en a pecsetes, forditott szuletesit beadtam nalunk az onkormanyzathoz. Az anyakonyvi hivatalban bevettek a szuletesit es egy masik irodaban kervenyeztem az allampolgarsagi vizsgalatot. Ahhoz mellekelnem kellett formanyomtatvanyt kitoltve, szemelyim, utlevelem masolatat, lanyom szuletesijenek a masolatat, lanyom kinti utlevelet. Ennyi volt a beadas, aztan csak ultunk a baberjainkon es vartuk a valaszt. Allitolag az allampolgarsagi vizsgalat papirjait a bevandorlasi hivatalba kuldik es ott ellenoriznek le mindent. Nekem igy volt. A beadas maga gyors volt, csak a valasz nem. Igaz, mi esetunkben Europan kivuli orszagrol van szo, talan ezert huzodott ennyit. A masik ut, hogy kintrol a konzulon keresztul intezed, neki adod le a papirokat, de tuti, hogy a ketto kozul ez a lassabb ut. Nekunk igy fel ev is lehetett volna. Szerintem mindenkepp az a gyorsabb, ha itthon adjatok be.
2012. febr. 4. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!