Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek jár nekünk a...

Szerintetek jár nekünk a családi pótlék?

Figyelt kérdés
Kislányom külföldön született(EU-n belül), ugye mivel itt született, az itteni állampolgárságot kapta meg, aminek örülök. Most intézzük Magyarországon a magyar állampolgárságát is, vagyis kettős állampolgár lesz. Fog kapni, magyar anyakönyvi kivonatot, Tb kártyát, Adó kártyát. Most érdeklődtük meg a babakötvényt is, ahhoz viszont ugyebár szükséges hogy legyen családi pótlékunk is? Szerintetek ebben az esetben jár nekünk a családi pótlék. Igazából nem a "nevetséges" össze miatt kérdezem, hanem azért mert hamarosan haza fogunk költözni és szeretném neki a babakötvényt minél hamarabb megkötni.
2012. jan. 27. 18:13
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem jár neki.
2012. jan. 27. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
85%
Én nem értem az első mondatot!Most akkor hol született?De szerintem is jár.A babakötvényről viszont gondolkozz el mert ugyan az lesz a sorsa mint a magánnyugdíjnak.....benyeli az állam.
2012. jan. 27. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
2-es válaszolonak: Külföldön szültem de EU-n belül Tehát Pl. nem Amerikában....
2012. jan. 27. 18:32
 4/18 A kérdező kommentje:
Háááát most olvastam utána és állítólag nem lehet mindkét országban igénybe venni, úgyhogy meg kell várni amíg végleg hazaköltözünk.
2012. jan. 27. 18:33
 5/18 anonim ***** válasza:

én úgy tudom, hogy akkor jár ha itt éltek és más országból nem kapjátok.

itt olvastam, hogy kiköltöztek német országba, ott is kapták és még innen is és vissza kellett német országnak fizetni kamatostul :S

2012. jan. 27. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Egy országból lehet csak igénybe venni...
2012. jan. 27. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, hogy nalatok mi jar, de ha a lanyod megkapja a magyar allampolgarsagot (jo par honap) es hazakoltoztok, akkor a Magyar Allamkincstarnal igenyelheted a csaladi potlekot. Sot, ha meg nem tolti be addig a 3 evet, akkor gyest is. Az en lanyom is kettos allampolgar es 1 eves volt, mikor hazatelepultunk es kaptam csaladit is, meg gyest is.
2012. jan. 27. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Állampolgárságot intézni egy pár nap, kb 1hét! Családit csak egy országból kaphatsz, és az tart pár hónapig, mire elintéződik. Nekünk így volt 1éve. Ha gondolod, írj privátot!
2012. jan. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Kedves 8.! Mi tavaly inteztuk az allampolgarsagot es majd 4 honap volt, pedig nekem mar akkor is ervenyes magyar szemelyim, magyar utlevelem volt, vilag eletemben magyar allampolgar voltam, a lanyom szuletesi orszaganak sem vettem soha fel az allampolgarsagat. Januar vegen adtuk be a a papirokat, amibol semmi nem hianyzott, minden rendben volt veluk, de csak majusra lett belole allampolgarsag. Attol, hogy megjott eloszor a lanyom magyar szuletesije meg nem volt automatikusan magyar allampolgar, csak miutan megtortent az en allampolgarsagi vizsgalatom is, utana tudtam lakcimkartyat csinaltatni neki, ami elengedhetetlen volt minden tovabbi papirhoz. Egyszoval, nem 1 het! a dolog, inkabb esete valogathatja. Hidd el, nekem is van tapasztalatom a temaban, lehet hogy a tulso veglet, de van, nem a levegobe beszeltem. Sot csaladi potlekot es gyest is inteztem utana.
2012. jan. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Kedves 9-es! Én meg az én tapasztalatomat írtam le. Én 1éve januárban szültem. Nem vagyok magyar állampolgár a férjem viszont igen és Magyarországon élek. És 1HÉT volt, mire megkapta az állampolgárságot! Én sem a levegőbe beszélek!
2012. jan. 29. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!