Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy éves kislányom nem akar...

Egy éves kislányom nem akar enni. Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés
Foga is jön, de nem az a probléma. Nem sír, vagy ilyesmi, csak egyszerűen kilöki a kaját a szájából a nyelvéből. Bármiről legyen is szó. Tízóraira a tejpép felét sikerült nagy nehezen belediktálni, de ebédre 3 féle kajából, (mindhármat szereti) alig tudtam vele néhány kanállal megetetni. Reggelire és vacsorára tápszert kap, azt megissza. Uzsonnára vajas kenyeret szokott enni sonkával, vagy hasonlóval, azt is kilökdösi a nyelvével. E helyett virslit adok, mert azt még úgy ahogy megeszegeti. Ez megy napok óta. Van valami tippetek?
2012. jan. 28. 19:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia! Okosat mondani nem tudok, illetve azt sem hogy miért nem eszik. De az én fiam is csinált ilyet korábban, sőt még most is. Azt mondta a védőnő, hogy ha nem beteg ne foglalkozzak vele, kínáljam azért, de ne erőltessem. Tudja ő mennyi kell neki, és ha éhes lesz enni fog. Nekem is rossz volt nézni hogy csak a tápszer csúszik napokig, de tényleg képtelen voltam belediktálni némi kaját. Elmúlt... él és virul a gyerek, nagyon jó evő lett. Ne aggódj, majd bepótolja!
2012. jan. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Tényleg lehet fog gond. Az én fiamnál két hétig tartott ez az állapot. Csak folyékony dolgokat volt hajlandó elfogadni. A védönéni mondta, hogy a fogzás miatt rengeteg nyál termelődik és nagy részét lenyelik, egy rész kifolyik. Ami nyál lemegy a gyomrába, jollkottság érzetet okoz, ezért nem éhes.
2012. jan. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ez egy tipikus 1 éves kori probléma.

Nálunk is így volt. Sőt! Akkoriban rengeteg hasonló esetet, kérdést olvastam.

2012. jan. 28. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ugyanezt csinálja az enyém is. :)

Nálunk most az vált be, hogy megint turmixolok mindent. Ha teljesen pépes, akkor kb fél adagok lecsúsznak azért.

Szerintem foga jön neki is, de még nem látszik az ínyén sehol. Meglátjuk....

De nálunk talán rosszabb a helyzet olyan szempontból, hogy a tápszert nem fogadja el... sem a junior tejitalt... sem a tehéntejet... sem a tejpépet... sem a joghurtot. Remélem, azért hamar abbahagyja. :)

2012. jan. 29. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
étvágytalanságnak vashiány is lehet az oka
2012. jan. 29. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!