Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek volt légzésfigyelője a...

Akinek volt légzésfigyelője a baba mennyi idős koráig használta?

Figyelt kérdés

Mivel a babám koraszülött volt azért vettük. Most 10 hónapos, eddig soha nem jelzett, de nem tudom meddig ajánlott használni.

(Nem szeretnék vitát nyitni és a légzésfigyelő szükségességét firtatni, ezért csak olyan anyukák válaszát várom, akik használnak/tak ilyet.!!!)


2012. jan. 29. 12:17
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Elsőnél megbeszéltük az első szülinapján, ha kimerül az elem, akkor kivesszük alóla, így kb 15 hós koráig használtuk. Másodiknál az első szülinap után pár nappal kimerült az elem, így akkor el is raktuk.
2012. jan. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Nekunk pelenkara csiptetheto hordozhato volt. 11 honapos mult, mikor a csipteto resze felmondta a szolgalatot, eltort, nem vettem masikat. Akkor hasznaltuk utoljara. En babam nem volt koraszulott, de jo, hogy hasznaltuk. Megnyugtatott engem, illetve egyszer, mikor elesben riasztott, orultem, hogy volt. Ejszakankent magam melle fektettem es ugy szoptattam, de egyszer annyira bealudtam, hogy a cicimmel beboritottam az orrat, nem kapott levegot es azert riasztott.
2012. jan. 29. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
A gyerek 5 hónapos koráig, mert onnantól állandóan , leforgott, elmászott róla, a rácsokra kapaszkodott, így sokszor riasztott is.
2012. jan. 29. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Én 1 éves koráig akartam használni, de pont akkor nagyon megfázott, nagyon nehezen gyógyult ki belőle, úgyhogy akkor úgy gondoltam még használjuk amíg meg nem gyógyul. De aztán valahogy automatikusan minden este bekapcsoltam, úgyhogy 13-14 hónapos koráig tuti használtuk.
2012. jan. 29. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
3 hónapos koráig használtuk, mert tönkrement. Sokat gondolkoztam, hogy vegyek-e másikat, végül úgy döntöttem, hogy nem veszek, mert egyszer sem riasztott a 3 hónap alatt. Egyébként 1 éves koráig használtam volna.
2012. jan. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

1 éves korig ajánlott. Én már annyira megszoktam, hogy ennek ellenére mivel bébiőrös is egyben úgy gondolom nem fogom külön kiszedni a légzésfigyelőt alóla. Az egész matrac felületét érzékeli bárhová is tekeregne. Én később nem is légzésfigyelőként használnám hanem ,,mozgás érzékelőként". hogy tudjam, hogy egy elemettel alattunk is biztosan a kiságyában van és nem tudott valahogyan kicsimpaszkodni belőle vagy bármi akármi. Amíg ebben a kiságyban fog aludni akár rács nélküli használattal nem tervezem a kivételét. Nekem pl húgom kiskorában folyton legurult az ágyikójáról.


Ha viszont kölcsön kaptad vagy bérled akkor 1 éves koráig ajánlott a használata. Ezután már tényleg csak a megszokás és a hozzám hasonló paramamik extrém elméletei kiküszöbölésé miatt használják tovább.

2012. jan. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
8 hónapos korig használtuk. Sokszor elfelejtettem kikapcsolni, amikor kivettem az egyik babát, elkezdett csipogni, felébresztette a másikat.
2012. jan. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
6 hónapos korig.
2012. jan. 29. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat! Mi is tegnap cseréltünk benne elemet, úgyhogy úgy döntöttem azok lemerüléséig használjuk, aztán eladom.
2012. jan. 29. 15:51
 10/17 anonim ***** válasza:
hu...nálunk csak biztonsági elem van benne se sosem használja max áramszünet esetén. ezért irtam, hogy már úgyis megszoktam és nem piszkálom.
2012. jan. 29. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!