Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 19 hónapos kislányom nem...

19 hónapos kislányom nem beszél még. Más is van így?

Figyelt kérdés
Értelmes, okos kislány, mindent megért. Összetett feladatot is meg tud csinálni. Ha szeretne valamit, akkor csak mutogat, és nyüszög. Egyetlen egy szót mond: vau-vau. Gagyogni gagyog, ha kérjük, hogy beszéljen, akkor ingatja a fejét, hogy nem. Köszönöm a válaszokat!
2012. jan. 29. 13:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Az ikerfiaim is nagyon keveset beszélnek, most lesznek 18 hósak. (lányom ennyi idősen már 80-100 szót használt, általában szépen is mondta, de minden gyerek más, én se aggódom a fiúk miatt, ők mások.)

Ezeket mondják: va-va :-) anya, apa, papa, mama, csz (cica), memme, néni (ezt nagyon furán mondják), isz (innivaló), kaka (ez kaka, kuki, kacsak, kakas, mint jelenti náluk :-) )tete. Más nem is jut eszembe. Ők is mutogatnak sokat, meg hümmögnek. :-) Ne aggódj, nem lesz vele gond, győzd majd meghallgatni.

2012. jan. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én is aggódtam, mert a most 18hónapos fiam is csak mutogat, meg hümmög, de nem beszél. ellenbe 2 barátja (egynapon születtek) már rengeteg szót tudnak értelmesen használni. Ez persze kellemetlen, de mikor a gyerekorvossal és a védőnővel beszélgettem erről, azt mondták, hogy "szó sincs lemaradásról, általában 2éves koruk körül ered meg a nyelvük, de van aki 3évesen is. Viszont akkor sokkal tisztábban és többet beszélnek, addig "érlelik" a mondanivalót..".Hát, én ezzel vigasztalom magam, szerintem Te se aggódj!Lehet, hogy visszasírjuk még a "csöndesebb" időszakot:-)
2012. jan. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

25 hónapos lányom nem beszél, és én még nem aggódom.

A hallását leteszteltük, nincs vele baj.

Mindent megért, amit mondunk neki.

A kérésünket teljesíti.

Értelmi zavar nem látszik, egyszerűen jól megérteti magát velünk így is, nincs "rászorulva" a beszédre. :)

2012. jan. 29. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
18 hós lesz a fiam ő se beszél. Gagyog, kiabál, a mimikája fantasztikus, de még véletlenül se mond semmit. Egyszer érthetően és tudatosan mondta a nemet, de azóta se. Ne izgulj, minden baba másképp fejlődik.
2012. jan. 29. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

17 hós lány...nem sokat beszél kb 10 1 alap és állathangutánzást utánoz :( :( csinalhatok báérmit

amugy egész nap babanyelven kerepel

2012. jan. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
10-10
2012. jan. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ne erőltesd, nincs baj. Ha 3 éves korig nem kezd el beszélni, akkor lehet, hogy valami nem oké, de addig ne parázz, majd beszélni fog. :)
2012. jan. 29. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, kedvesek vagytok! Kb. 2 hónapja ha könyörögtünk, akkor mondta, hogy anya, apa. De mára ha a fejem tetejére állok, akkor sem mondja. :S Most olvasok utána, tudom, hogy még nem vagyunk elkésve, de már jó lenne ha megszólalna! :)
2012. jan. 29. 15:44
 9/12 anonim ***** válasza:

19 hós fiam nekem is csak pár szavat mond. Aztán vannak olyan szavak amiket már mondott és most meg már nem. Kisbarátnő szintén ennyi idős, ő is csak pár szavat mond.

Felesleges még aggódni, nem minden gyerek kezd el ilyen hamar beszélni. :) 1. gyerkőcöm 2 évesen kezdett a másik 1 évesen.

3 gyerekes anyuka

2012. jan. 30. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ne izgulj! Nálunk si így volt.

21 hónaposan kezdett el "beszélni".

Nem mondatokban, csak szavakat, de azt minden nap, valami újat.

Most 22 hónapos, már mindent mond utánunk (persze ha a kedve úgy tartja).

2012. jan. 30. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!