Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Orrszívó-porszívóba kérek...

Orrszívó-porszívóba kérek segítséget Anyukák, aki már használt. Hogyan használjam?

Figyelt kérdés

2 hónapos koraszülött babám szorcsog,sírás közben nagyon,,alvás és evés közben még annyira nem vészes,de érezhető,hogy van váladék az orrocskájába.Láza még nincs,étvágya is van még.

Most este lesz porszívóra szerelhető orrszívóm,mert a kézivel sz@rra sem megyek,ettől viszont teljesen be vagyok parázva!!!!!

Kezdő Anyuka vagyok és félek hogy hozzá sem merek majd fogni.

Fújjak be neki előtte a tengervizes orrsprayvel?

Aztán meddig kell az orrába dugni?

Egyáltalán hogy kell csinálni?

Tisztára kétségbe vagyok esve,de tudom hogy rosszabb lenne ha elhanyagolnám a dolgot,mert rámenne torkára,fülére...

Segítsetek kérlek,oktassatok ki estére!!!!



2012. jan. 29. 17:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%

Én nem tartom jó megoldásnak ezt a kínzóeszközt.

A gyerekek amúgy is félnek a porszívótól hátha még ezt csinálják velük a szülők....

Ez az egész dolog a gyereknek egy hatalmas lelki trauma.


Gondoljatok bele nekünk nem volt orrszívó-porszívó és az előttünk lévő korosztályokban felnőtt sok millió embernek sem.....

2012. jan. 29. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Értem én amit írsz,de akkor mit csináljak a babámmal?

Orrot még nem tud fújni,nem tudom anyáink régen hogy csinálták,de a nagyobb bajt viszont szeretném elkerülni!

2012. jan. 29. 18:11
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Kedves első. Miért lenne lelki trauma? Miért kínzóeszköz? Én porszívóztam, a lányom aludt tőle 1 méterre... :)

Kedves Kérdező! Én belefújok az orrába, várok 2 percet kb, aztán bele az orrába a szívófej. Mozgatom óvatosan mindkét irányba, kb 20 másodpercig. Ugyanezt ismétlem a másik orrlyukkal. Általában addig csinálom, míg jön az orrváladék. Vagy pedig hívd fel a védőnőt, ő is biztos tud adni egy-két tippet. :)

2012. jan. 29. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Az én védőnőm már vasárnap a telót fel sem veszi és semmire sem megyek vele sajnos!De azért köszi a választ!
2012. jan. 29. 18:22
 5/11 Alinaaa ***** válasza:

Ne félj, nagyon be nem tudod szúrni, csak amennyire belefér.

Tengervíz után pár perccel szívatok én is.

A lefogásos rész, meg szerintem minden babánál más.

Abba bele kell jönni.

Baba függő. Drasztikusan néz ki, de jobb neki utána.

Nálunk sírással megy, de csak mikor lefogom, de azt meg muszáj, különben nagyon kapálódzik.

2012. jan. 29. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy az én gyerekem hülye - már bocsánat -, de ő imádja a porszívó hangját. Nincs vele semmi baja. Van, hogy elalszik rá. Monoton zaja van. Kifejezetten szeretik a monoton zajt a babák..


Én mindig éneklek neki orrszívás közben és szereti, hagyja magát. Nem küzd, nem fáj neki. Tudja jól, hogy minél hamarabb túl esünk rajta, annál hamarabb játszunk újra.

2012. jan. 29. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
:) az enyém is imàdta a porszivot sött el is aludt rajta én is ilyet hasznàlok nekem bejött nagyon elöször bénàztam vele de ma màr jol megy 3 hos baba anyukàja
2012. jan. 29. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
ja még az hogy nekem elég sokéig tart kiszivni és ide oda mnozgatom és akkor kijön
2012. jan. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szia, baromi kellemetlen, de nem fáj nekik és jobbat teszel vele, ha túlestek rajta. Az enyémek mindig tiltakoztak, le kellett fognom őket, de mindig csak az első volt ilyen rossza, aztán a következő alkalommal már tudja, hogy jobb lesz utána. Én is tengervizes sprayt használok, utána szívom, van, hogy duplán, megint tengervizes izé, aztán megint szívás. A nővéremtől tanultam, hogy közben a hüvelykujjammal próbálom finoman masszírozni az orr felső részét, arc és orr találkozásánál, lefelé mozgatva az ujjamat, ez segít fellazítani, nekünk bevált. Nyugi, nem kínzás, próbáld ki magadon is előtte. Igazából inkább csak kellemetlen érzés, hogy másik irányban megy a levegő ott, ahol másként szoktad meg/szokta meg a baba. Nyugi, nyugi, csak egy orrszívás, de emlékszem még én is az elsőre. Ess túl rajta.
2012. jan. 29. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy már túlestél e a dolgon, de nagyon egyszerű és nem fájdalmas! Próbáld ki magadon. Egyszerűen csak bedugod a porszívóba az egyik végét, a másikat pedig a baba orrába. Szerintem nem is tudod elrontani. Mi ketten szoktuk csinálni. Egyikünk lefogja, a másikunk szívja.

Arról, hogy régen nem volt orrszívó és mégis megoldották, csak annyit, hogy amióta létezik a porszívós orrszívó, drasztikusan csökkent a orr, fül, arcüreg, homloküreg felszúrás!

2012. jan. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!