Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon nagy gáz segíteni...

Nagyon nagy gáz segíteni kakilni a babának?

Figyelt kérdés
9 hós a picim, rendszeresen van neki széklete, 1 nap 1-2 alkalommal, de sokszor nehezen jön neki és 4-5x-re jön egy "adag". Előfordult párszor, hogy mikor épp a 2 szem kakibogyót szedtem ki a pelusból, láttam hogy erőlködik, és picit megnyomogattam a feneke lukát, erre az ingerre kitágult neki a lyuk és szépen tolta kifelé, ami bent maradt. Ezt szabad csinálni? Nem ártok vele?
2012. jan. 29. 19:22
 1/10 anonim ***** válasza:
12%
Az! Gusztustalan vagy! Hagyd magától kakilni a gyereked!
2012. jan. 29. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem gáz. Az én babám 7 hetes tápszeres és van,hogy másfél napig sincs kaki. A doki mondta,hogy ha nagyon sír már, akkor hőmérőzzem meg. Csak ne túl sűrűn,hogy ne szokjon hozzá!
2012. jan. 29. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Mit eszik, hogy bogyókban jön és erőlködnie kell kijöjjön?
2012. jan. 29. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
75%
Nem gáz, viszont úgy is segíthetnél. hogy adsz neki olyanokat, ami lazítja a székletét.
2012. jan. 29. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
De, gáz, és hosszú távon sokat árthatsz vele! Inkább a baba étrendjén változtass. Sok gyümölcs, olyanok, amik nem fogják a hasát és sok folyadék! Ha egészségesen étkezik a baba, és korának megfelelő kajákat kapja, akkor ez a probléma is meg fog oldódni.
2012. jan. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Az őszibarack nagyon sokat segít, ha kemény a kakija.

Én tettem el fagyasztva még nyáron és akkor adom neki, amikor ilyesmi van, de ha neked nincs, lehet kapni fagyasztottat is és ugye konzerveset is, csak az cukros, de ha lemosod róla a lét, akkor nem olyan gáz.

Kapja ezt valami más gyümivel 10 óraira, és uzsira, és másnapra minden oké lesz.

2012. jan. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

mivel nyomogatod a babád lyukát?


9 hónaposan nem kéne mert könnyen hozzászoknak a segítséghez aztán meg nézhetsz hogy nem tud egyedül kakilni.

az se normális, hogy "bogyózik", nem jó az étrende

2012. jan. 29. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

étrend:

reggeli tejpép, tízórai mindig gyümölcs, általában szilva, alma vagy barack, pici kekszporral összekeverve, ebéd mindig valami főzelék, a korának megfelelő dolgokból, pl sütőtök, krumpli, brokkoli, répa, borsópüré, cukkini, paradicsompüré, ezek kombinációja, mindig hússal (csirke, disznó, pulyka, hal), uzsonna joghurt gyümölccsel, vacsi szintén főzelék. Ezután szopizik fürdés után, meg egyszer éjszaka is.

Inni kb 150 ml-t iszik vizet egy nap, max 200 ml. Többet nem fogad el.

Nem mindig bogyózik, kb fele-fele arány neki a normál és a keményebb kaki.

Ő a második gyermekem, egyeskével nem volt ilyen gond, pedig még kevesebbet ivott...doki nem tudott mit mondani a kakira, állítólag vannak ilyen babák.

Megfogadom a tanácsotokat, és többet nem segítek neki, amúgy írtam is, hogy ez nem rendszeres, csak előfordult már. Pont ezt akartam tudni, hozzászokhat-e a baba az ilyesmire. Azért gondolkodtam rajta, mert egyik barátnőm babája nagyon nyűgösen fogzós volt picinek, és ő orvosi tanácsra naponta kúpozta (viburcol), hogy aludjon éjszaka, benne is felmerült, hogy nem gáz-e ennyit piszkálni a popsiját, de a doki szerint ilyen nincs...

az anyai ösztönök azt súgják, ne csináljam többet. Amúgy popsitörlővel nyúltam neki oda, nem dugtam be az ujjam, se lázmérőt, csak mikor láttam hogy nyomja a kakit, odatettem az ujjam a luk mellé. Bocs, ha ez valakinek undorító, nem egy perverz állat vagyok, csak egy anyuka....kedves első válaszoló.

köszi a válaszokat!

2012. jan. 30. 06:29
 9/10 anonim ***** válasza:
Dehogy gáz! Az a fontos, hogy tudjon kakilni, még ha segítséggel is.
2012. jan. 30. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 vájó válasza:
Ügyes vagy, hogy tudtál segíteni!
2019. jún. 11. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!