Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha már eszik többféle zöldsége...

Ha már eszik többféle zöldséget és gyümölcsöt, szoktátok keverni őket?

Figyelt kérdés
Csak gyümölcsöt- gyümölcssel, zöldséget- zöldséggel? Vagy összevissza???
2012. jan. 30. 13:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát azért csak ésszerűen, hogy finom is legyen, ne fogja meg túlságosan a hasát és hasmenése se legyen tőle :) Répát pl lehet almával, gesztenyével. Barackot krumplival, sütőtököt is lehet krumplival vagy almával stb. Érdemes recepteket lesni a bolti üveges bébiételeről, úgy nem lehet nagyon mellé lőni :D
2012. jan. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
persze
2012. jan. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem először nem akarta a zöldséget enni ezért kevertem gyümölccsel. Aztán szépen lassan elhagytam mellé és külön adom. Ha ebédnél mindkettőt adni szeretném (pl tudom hogy egy fél üveg barackos bébikaja még van és már holnapra megromlik, vagy még akarna enni néhány kanállal de nincs időm újra elkészíteni) akkor főzelék után kap. Uzsira mindig gyümölcsözünk. nekünk most a vacsi a kérdés mert a tejpépre allergiás lett... De összekeverve csak szokatásnál vagy új íznél adtam. Az viszont fontos, hogy minden nap kapjon mind a kettőből és husiból is valamennyit.
2012. jan. 30. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen, szoktam keverni, de persze úgy kevertem őket, hogy azért ízben menjenek egymáshoz.


A legtöbb gyümölcs megy a gyümölcsökhöz. Egyes zöldségek is mennek a gyümölcsökhöz is. Pl. alma-céklával vagy alma-burgonyával.

Zöldségek többsége is megy egymáshoz, lányom kedvence volt a sárgarépa-céklával.


Ha ízben mennek egymáshoz, akkor nyugodtan keverd a babádnak az ételeket.

2012. jan. 30. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én is szoktam keverni, de csak ami passzol egymáshoz, 2-3 ízt. Azért kezdtem el keverni, mert az elején volt sokminden, amit önmagában nem ettek meg. A legtöbb dolgot krpumpival, risszel ill. almával lehet keverni. Illetve a legtöbb gyümölcs jó más gyümölccsel is.


Pl. (ahol írok többet, ott 1-1 összetevőt ki is lehet belőle hagyni)

sütőtök-alma-sárgarépa

alma-körte-rizs-csirkemell

amla-őszibarack-rizs-csirkemell/pulykamell

gesztenye-alma-csirkemell/pulykamell

alma-krumpli-máj (májból keveset, mert nagyon intenzív az íze)

cékla-alma-krumpli

karfiol-krumpli-csirkemell/tengeri hal

pasztinák-krumpli-sárgarépa

kukorica-krumpli-csirkemell

zöldborsó-rizs-krumpli

ceruzabab-krumpli-csirkemell/pulyka

2012. jan. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!