Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Okozhat ez lelki sérülést a...

Okozhat ez lelki sérülést a babámnak?

Figyelt kérdés
6 hetes a kisfiam. Szerintem alap és mindig úgy csináljuk, hogy soha de soha nem hagyjuk sírni. na mármost
2012. jan. 30. 20:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
49%
Szerencsés vagy, biztos nem jártál még úgy hogy nem tudtad sehogy megnyugtatni. Csak tudod lesz még beteg, meg jön majd még a foga, mi mind a kettőt korán megtapasztaltuk. Egyébként szerintem lemaradt a mondanivalód vége. Ja és az nem okoz lelki törést, ha nem hagyod sírni.
2012. jan. 30. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
valami hiba történt, nem írta ki a rendszer végig a kérdésem. Szóval az történt, hogy délután kufutottam a Tescoba kisruhákat venni a kisfiamnak, mert kinőtte őket. Kisfiam viszont hamarabb ébredt, éhesen... Férjem telefonált én azonnal rohantam haza, de így is 25 percet sírt szegénykem, éhesen...A szívem szakad meg, többet nem csinálok ilyet...Azóta totál nyugtalan a kisfiam...lehet attól, hogy nem kapott azonnal enni, holott ez eddig soha nem fordult elő? Lehet, hogy elvesztettem a Kicsikem bizalmát? úgy sajnálom ami történt, ugye nem lesz lelkisérült?
2012. jan. 30. 20:45
 3/11 A kérdező kommentje:
Légyszi irjatok, fontos!! Nagyon köszönöm!
2012. jan. 30. 20:47
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarlak bántani, de ne mondj ki elhamarkodottan olyan dolgokat, amit valószínű nem fogsz tudni betartani.

6 hetes babád még nagyon kicsi, majd ha eltelik egy kicsit több idő, biztos lesz olyan szituáció amikor kénytelen leszel sírni hagyni. Ha pedig nem ezt teszed, úgy a fejedre fog nőni, hogy nem Te leszel az irányító, hanem a gyermeked fog diktálni, Te pedig úgy ugrálsz ahogy ő fütyül.

Csak egy példa a hétköznapokból: ha csak ketten vagytok otthon a babáddal, Te pedig zuhanyozol vagy diszkrétebb dolgot végzel ( kakilsz), a babád pedig elkezd sírni. Mit csinálsz? Vizesen odarohansz? Vagy rosszabbik eset, félbehagyod a wc-n a dolgod?

Szerintem nincs olyan, hogy nem hagyjuk sírni a babát, mindenképpen bele fogunk futni olyan helyzetekbe amikor kénytelenek vagyunk sírni hagyni.

Még egy példa: sétáltok babakocsival és rázendít. Menet közben a legkevesebb esély van arra, hogy megnyugtasd, haza kell tolnod az ordító gyereket.....

Kérdésedre válaszolva: semmi lelki sérülést nem fog okozni, ha fent leírt példáktól sír a baba.

Ha amiatt, mert az anyuka órák óta kocsmázik és nem ad enni neki, na, azért mér elképzelhető, de nem hiszem, hogy Nálad ez a szituáció állna fenn.

2012. jan. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

4. vagyok.

:)))

Most olvastam a kérdésed végét.

Ne izgulj, attól, hogy 20 percig "éhezett", nem lesz lelki sérült.

Majd belejössz Te is, nem perceken múlik a bizalom.

Ha elfogadsz egy tanácsot, ha lehet,azért, ebben az influenzás időben ne nagyon menj nagy áruházba a kicsivel ha lehet!Tudom, hogy ki akarsz mozdulni és megmutatni a világnak a Te gyönyörű kincsedet, de hidd el, nagyon rossz egy beteg, náthás majdnem újszülöttet meggyógyítani. Várj, még 1-2 hónapot, mehettek utána akár minden nap:)

2012. jan. 30. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Lelki sérült nem emiatt a 25 perc miatt lesz.

Nem is tudom miért hiszi bárki is, hogy egy kis sírástól a gyerek megőrül, és örökre megutálja az anyját. Ugyan már.

Persze nem mondom, hogy órákon át ordíttasd szegényt, csak annyit mondok, hogy egy-egy alkalom, amit még csak nem is direkt csinálsz, nem fogja őt lelki beteggé tenni, és nem is ettől fogja elveszteni a bizalmát.

2012. jan. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Kedves 5.! :) nem vittem a babát magammal, egyedül mentem, ezért kellett rohannom haza, ahol a férjem vigyázott a babára.
2012. jan. 30. 21:12
 8/11 anonim ***** válasza:
Semmi tragédia nem történt... kicsit túlzásnak tartom már ezt,hogy egyes "gyereknevelési irányzatok" szerint minden kis hüyleségtől lelki sérült lesz a gyerek..ha kifelé néz a babakocsiban,ha cumit kap,ha nem szopik,ha sir 5 percet,ha nincs kendőben 20 órát.. túlzás már! Persze ne hagyd sirni,hiszen nyilván van valami gondja baja azért sir,még kicsi a hisztizéshez nagyon,de ettől a fél órától semmi baja nem lett,előfordul az ilyen,max jobban esett a kaja neki
2012. jan. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Azért ennyire nem kell komolyan venni, nem lesz baja, elfelejti még.

Nálunk első alkalmakkor a gyerek órákat bőgött, amikor orvoshoz, fodrászhoz mentem. Apja volt vele, több hónapos volt, nem volt éhes. Most is nagyon ragaszkodó. Bármi baja van, fájdalom, éhség, ha kézbe veszem, elhallgat.

Bezzeg a tesója ordít mindenért, őt nem lehet megnyugtatni egykönnyen. Pedig egyiket sem direkt hagytuk sírni.

Ha nagyobb lesz, akkor viszont meg kell tanulnia majd várni, hiába sír, de ez még 1-2 év.

2012. jan. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerintem minket se kaptak fel anno azonnal minden esetben, amikor sírtunk, sőt....

És mindegyikünk él és nincs lelki sérülése emiatt. Én se hagyom sírni, ha nem muszáj, de előfordul, hogy olyan dolgom van, amikor nem tudom felvenni azonnal. Semmi baja nem lesz.

2012. jan. 30. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!