Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Adhatok egy egész adag tejpépe...

Adhatok egy egész adag tejpépet a 4 és fél hónapos babának?

Figyelt kérdés
Már kóstolta egy egy kiskanállal, nem idegen az íz, de most adnék többet...mondjuk egy teljes adagot lehet e?
2012. jan. 31. 17:24
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
A picinek semmi baja nem lett, kb 40ml ivott összesen és rá 90 tápszert....hajnali 2kor meg éhesen ébredt és 140 tápszert evett ismét...úgyhogy most sem aludtunk, ma próbálom több tejpéppel és kevesebb tápszerrel, hátha...
2012. febr. 1. 09:50
 12/14 xStefix ***** válasza:

"Sokan gondolják, hogy a tápszerrel táplált babáknál már 4 hónaposan el kell kezdeni a szilárd táplálék bevezetését. Ez egy óriási tévhit!

A tápszeres babák emésztőrendszere semmivel sem érettebb anyatejes társaiénál, ráadásul a tápszer nem tartalmazza azokat az emésztőenzimeket, amelyek az anyatejben megvannak és segítik a szoptatott babát abban, hogy könnyebben megbirkózzon az első falatok feldolgozásával. A tápszeres babák szervezete amúgy is ki van téve a fajidegen fehérje bélrendszerre gyakorolt negatív hatásainak, így különösen fontos, hogy megvárjuk a féléves kort, mielőtt újabb ételekkel ismertetnénk meg."

www.iboly.hu


Nem kritika, csak észrevétel.

2012. febr. 1. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm, én mint mondtam védőnő tanácsára kezdtem a hozzátáplálást.
2012. febr. 1. 17:11
 14/14 xStefix ***** válasza:

Mutasd ezt meg neki is, mert szerintem újdonság lesz a számára.

És ezt őszintén nem rosszallásból írom, csak sajnos ez így szokott lenni... Én védőnőkkel tanulok párhuzamban és ők sem tudnak ilyesmiről, még/már a suliban sem.

2012. febr. 1. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!