Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Éjszakai orrdugulásra mit...

Éjszakai orrdugulásra mit ajánlotok 6 hónapos babának?

Figyelt kérdés
Nem beteg, nem náthás, mégis többször csak azért kel éjjel mert eldugult az orra. Fürdés után, lefekvés előtt mindig kiporszívózom neki. Panelban lakunk, száraz a levegő, párásító megy.
2012. jan. 31. 17:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Esetleg megpróbálhatsz orrcseppet az orrába fújni vagy csepegtetni, biztosan van olyan, amit már lehet egy ilyen idős babának.
2012. jan. 31. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Sterimar sóoldatos spray segíthet esetleg (a babáknak való fajta).

Van babáknak való orrcsepp is, de én azt csak nátha eetén adnék.

Nem lehet allergiás a babátok? Pl. szőnyegpadló (poratka), macskaszőr, kutyaszőr. (én allergiás vagyok, és ezért dugul be mindig az orrom).

2012. jan. 31. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem hiszem hogy allergiás lenne, nincs kutya, macska és padlószőnyeg sem.
2012. jan. 31. 22:15
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Poratka allergiához sajnos nem kell se kutya se macska se szőnyegpadló. És éjjel nem kapok levegőt... :o(

Bár pici még ehhez, előfordulhat sajnos.

2012. febr. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 porcukormókus ***** válasza:
63%

Esetleg mentol vagy eukaliptusz illatú párologtató? Vagy 1-2 csepp illóolaj a valamelyikból egy zsebkendőre, és belógatni a kiságyba, hogy be tudja lélegezni az illatát.

Én lefekvés előtt legalább félóráig szellőztetek a lányom (8hós) szobájában, és levendulát párologtatok, állítólag nyugtat, jobban alszik tőle.

2012. febr. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

pár csepp anyatej a nózijába is segíthet, de csak úgy, ha ki is szívod.

olyan ötletem, ami megakadályozná hogy beduguljon, vagy orrszívás nélküli, sajnos nincs :(

2012. febr. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
mentolt eukaliptuszt ne csepegtess, nem szabad pici babanak, pont ellenkezo hatasa lehet, legzesleallast okozhat, probalkozz sos tengervizes cseppel vagy fujatoval, ill.szoktak ajanlani hogy egy picit megemelni a fejenel a matracot
2012. febr. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekem is 6 hónapos a kislányom, most estünk túl egy makacs náthán, amit tettem:

Napi többször fújtam az orrát sterimárral, utána leszívtam porszívós orrszívóval. Reggel-délbe-este a Nasivin orrsprayt, amit lehet csecsemőknek adni, azt fújtam be neki. És párologtattam a szobába, egész nap viz volt a párologtatóba, és amúgy párologtató gépbe tettem teafa-eukaliptusz és citromolajat, hogy fertőtlenítsen. És sokat szellőztettem.

2012. febr. 3. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező, ha olvasod és tudsz válaszolni, megköszönném.

Mi is ebben a cipőben vagyunk, és azt gyanítjuk, hogy a fogzás miatt dugul éjjel az orra, (nálunk sem náthás), Nálatok végül kiderült-e hogy mitől van, és megszűnt-e?

2012. ápr. 22. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

amúgy mentol-eukaliptusz ügyben:


mentolt nem lélegezhet be a baba 2-3 éves koráig, mert hörgőgörcsöt okozhat!


eukaliptuszt viszont igen, pl. ez van a Baby Luuf balzsamban is, ami 3 hónapos kortól adható...

2012. ápr. 22. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!