Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 17hónapos fiam ekcémás lett...

17hónapos fiam ekcémás lett egyik napról a másikra? Én is az vagyok így sok mindent tudok erről a betegségről, mégis kíváncsi lennék kinek mi segített ilyen pici babánál?

Figyelt kérdés
Eddig mosódiót használtam,most kaptam egy doboz mosószert és gondoltam elhasználom...Erre gyanakszom azt illetően,hogy mitől jött ki.Tápszert adok még neki,de tojást,sajtot,túrót,joghurtot már régóta kap és nem volt semmi baja.
2012. jan. 31. 19:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia! Az én fiamnak is volt, még nagyon pici volt, 5 hónapos. Bőrgyógyászhoz vittük el aki összeállított neki krémet, ami pikk-pakk rendbe tette neki. Azóta csak a hidegtől jön ki neki. Most 5 éves.
2012. jan. 31. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nálunk csak extrém száraz bör jött elö 5 hósan. nálunk a heti 1 fürdetés jött be. napi 2x kentem krémmel és nem fürdettem csak heti 1x. doki ajánlotta semmit nem adott és nem írt, azt mondta babáknak való krémmel kenjem napi 2x és ne fürdessem csak max heti 1x. 3 hét után megszünt a száraz bör. aztán elkezdtem lassan heti 2x fürdetni és megmaradt a 2 napontai fürdetés.

Ha megint ilyen lenne akkor megint heti 1x fürödne.

2012. jan. 31. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én nagyon száraz böru vagyok, de szerencsére nem ekcémás, viszont mindenféle füre, fára, állatra allergiás vagyok. A fiam viszont ekcémás lett. Arra már nem emlékszem, hogy mikortol. Én mososzert és öblitöt mindig ugyanazt használtam és használom. Most 3 és fél éves. Néha ki jön neki, akkor kenegetem a patikai kevert (higitott) Elocommal. Csak egyszer-kétszer kell vele bekenni a foltokat és el is mulik neki. Amugy minden este testápolozom egy Sanatopic nevu testápoloval.
2012. jan. 31. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat.

Kevert krémeket ismerem,de ugye abban sok minden van,amit első körben szeretnék elkerülni.Inkább a természetes módokat próbálnám.Most shea vajat használok hidratálásra.

Fürdeni 2hete nem mertem,csak a hajlatokat és a popsiját mosom ki.

2012. jan. 31. 20:10
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Kozmetikus anyuka vagyok extra ekcémás 19 hónapos gyerekkel.

Fürdetni muszáj,mert csak rosszat teszel vele ha nem fürdeted!

Viszont elég csak minden másnap.Én sima natúr olivaszappant veszek bioboltban és azzal fürdetem.Ez a fürdés úgy néz ki,hogy belerakom a vízbe gyorsan átmosom és kapom is ki.Nincs pancsi.Nálunk nagy hidegben jön ki főleg.Olyankor fürdés után bekenem a testét Sanatopic krémmel.Az ekcémás foltokra Exxema repairt használok.Ha bedúrvul akkor Elocomot.

Mosni mosódióval mosok,vízzel öblítek.Kap tojást,tejet mindent...

És nem viszem ki egyáltalán -3- -5 fok alatt!

2012. jan. 31. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha megszünteted az okot, megszűnik az ekcéma is. Térj vissza a mosódióhoz, és naponta többször hidratáld a bőrét!
2012. jan. 31. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!