Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy tisztítsam ki az orrát?

Hogy tisztítsam ki az orrát?

Figyelt kérdés
1 éves, tiszta takony, hiába szívom kijön, de teljesen el van dugulva az orra. Sprayzem, szívom, fújom, cseppentem, már mindent csináltam, de nem tisztul ki. Enni sem tud szegénykém, sír egész nap!
2012. febr. 1. 21:51
 1/5 anonim válasza:
Próbáld ki,hogy kamillafőzetet teszel éjszakára a radiátorra. Talán az segít.
2012. febr. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Higgadj le, és készülj fel, hogy pocsék éjszakátok lesz. A náthának sajnos van egy olyan fázisa, amikor semmi nem segít. Biztos magadon is tapasztaltad már. Most képzeld hozzá, hogy a kicsi gyerek orrjáratai mennyivel szűkebbek.

Ha kiszívtad, (porszívós orrszívót használsz?)cseppents az orrába valami váladékozást csökkentő szert, pár perc után próbáld újra kiszívni, és többet nem tudsz tenni. Az orrcseppen szerepel, mikor lehet ismételni, addig ki kell bírnotok. Esetleg az orrszívást ismételheted pár óra múlva.

Párnázz ki magadnak egy kényelmes fotelt, legjobb volna egy hintaszék, és költözz oda a babával, ha nem marad meg az ágyában. Szerintem jobb, ha hűvös a szoba.

Próbálhatsz adni egy adag lázcsillapítót, akkor is, ha nem lázas a kicsi. Talán javít valamit a közérzetén. a Germicid-C-ben van nyugtató is, ha van egy kis mázlid, elalszik tőle. Ha peched van, felélénkül, mint az én kisfiam szokott.

És ne izgasd magad, ha éjjel be kell kapcsolnod a porszívót. A családod tudja, miről van szó, a szomszédok meg kibírják.

2012. febr. 1. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi szépen! Eukaliptuszt párologtatok, az sem segít, se a baby luff! :((

Az éjszakáink amúgy nem tragikusak, max 1× kel, nem azzal van a bajom, nem első gyerek, úgyhogy már van tapasztalatom a betegség miatt átvirrasztott éjszakákban, de ez már napok óta tart! És úgy sajnálom szegényt, hetek óta nyűglődnek a tesójával meg az apjukkal, a kicsi már fogyott is (mondjuk van miből, emiatt nem is aggódom). Abban bíztam, hogy valakinek van valami csoda módszere, amit még nem ismerek!

2012. febr. 1. 22:37
 4/5 Adelita ***** válasza:
Szia! Nem saját tapasztalat, de ismerőseimnél bevált, hogy telente rendszeresen jártak sóbarlangba. (Ez mondjuk inkább kúra, s nem tűzoltásra jó, főleg, hogy ha tényleg beteg a gyerek, az ember nem viszi zárt helyre közösségbe.) Először megindította teljesen a váladékot, s ki is tisztult a gyerekek orra. Anyuka is jól járt, mert ő ment velük :) Nem két fillér, de megelőzésnek is jó állítólag (mi még nem voltunk). Meg szerintem ilyenkor a friss levegőn való mozgás is jót tesz (ha van hozzá a kicsinek ereje és kedve). Nyűgösségre meg van egy homeopátiás kúp, Viburcol, nekünk volt, hogy az is használt, hogy kicsit kibírhatóbbak legyenek a napok. Ja, és az evés nem olyan fontos, de IGYON. Mi még nedves törölközőt raktunk a radiátorra, mert a száraz levegőtől teljesen kiszáradt a nyálkahártyájuk is a gyerekeknek és még kevésbé ürült az orruk. Hajrá!!
2012. febr. 2. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Adelita köszi Neked is!

Ezen a sóbarlangon már én is gondolkoztam, van is itt a közelben egy, lehet ha meggyógyulnak elkezdjük, mert katasztrófa. A nagy szeptemberben kezdte az ovit, azóta valamelyik állandóan beteg!

Inni iszik szerencsére, ma már jobban van, már játszott is, voltunk kinn is kicsit,ez a radiátoros vizes törölköző nem jutott eszembe, úgyhogy most meg is lépem, pont most aludt el. :)

2012. febr. 2. 14:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!