Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babám súlya 1 hónap alatt 160...

Babám súlya 1 hónap alatt 160 grammot növekedett, az utóbbi 1 hét alatt semmit. Védőnő nyugtat, nincs semmi baj.3670g született, most 5300 g.100 g és 130 g között eszik, szerintem ez is kevés. Vigyem orvoshoz, mit tegyek?

Figyelt kérdés
2012. febr. 2. 07:16
 1/3 anonim ***** válasza:
Mennyi idős? Mert azt nem írtad. Semmi gond nincs sem a súlyával, sem a gyarapodással. A lényeg az, hogy hízzon és ne stagnáljon, vagy fogyjon. Ez pedig nálatok meg van. Semmit ne tegyél és orvoshoz se vidd. Ha neki annyi az igénye, akkor annyit eszik, gyarapodni meg gyarapodik. Nem kell tömni, majd fog még többet is hízni ne aggódj.
2012. febr. 2. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egyetértek az elsővel,bár kevés az infó,amit megadtál.

De tapasztalatom szerint a babák súlynövekedése nem egyenletes. Van amikor többet,van amikor kevesebbet híznak.

2012. febr. 2. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 ZsZs27 ***** válasza:
Nem kell emiatt aggódni. Ikerlányaim sem híznak egyformán. Hetente megmérem őket, és az egyik héten, amikor betegek voltak, az egyikük nem hogy nem hízott semmit, de fogyott 100 grammot. Abban a hónapban összesen mégis 180 grammot hízott. Az orvos egyáltalán nem találta aggasztónak a dolgot. Az volt a lényeg, hogy a hónapban végülis hízott, ha nem is sokat. Neked nincs meg a saját kis könyved gyerekkorodból? Nekem megvan, és azt láttam, hogy volt olyan hónap, hogy csak 100 grammot híztam én is, mégis egészséges voltam/vagyok. Azóta nem féltem a lányaimat. Lényeg, hogy ha lassan is, de növögetnek.
2012. febr. 2. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!