Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Négy hónapos babának mit adnál?

Négy hónapos babának mit adnál?

Figyelt kérdés
Kedves Anyukák nekem 4hónapos múlt az én csöppségem,milyen ételeket javasoltok?receptek is érdekelnek!köszönöm

2012. jan. 27. 16:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
45%
hiába volt rengeteg anyatejem, egyszerűen nem lakott jól vele és sokszor már el sem fogadta, így 4 hónapos korban elkezdtük adni neki az almát banánt néha babapiskótával összekeverve, pár hétre rá a bébiételt ami az ő korának megfelel, majd a levesből a krumplit és a répát
2012. jan. 27. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
ahogy az első is írta:)
2012. jan. 27. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
banánról azt hallottam, hogy széklet fogó ez nálad is megtörtént.a répát ha hiszitek ha nem a védő nőm azt mondta, hogy csak 1éves korától lehet adni neki, mert olyan anyagokat tartalmaz ami halálos is lehet!na ez nekem nagyon nagy meglepetés volt!!!
2012. jan. 27. 17:09
 4/12 anonim ***** válasza:
45%

Nem normális a védőnőd...

Ha mindenképpen szeretnéd elkezdeni a hozzátáplálást, akkor alma, őszibarack, répa, sütőtök, krumpli... Receptekel még ráérsz, sokáig úgyis csak kóstoltatni kell.

2012. jan. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
41%

anyatejet,vagy tápszert.az anyatejhez nem kell recept,a tápszeré a dobozon

:-)

2012. jan. 27. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
45%
A gyerekorvosunk tejpépet javasolt 4 hónapos kortól, ezután alma, őszibarack, sütőtök, sárgarépa, banán. Feltételezem, hozzátáplálásra gondoltál. Ha nem, akkor természetesen anyatej, tápszer.:)
2012. jan. 27. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A védőnő biztosan a vegyszerekre gondolt (műtrágya, stb.), bár nem értem, miért pont a répa lenne a kivételezett, szerintem bármiben lehet, ha nem mi termeljük...kicsit túlzott.:)
2012. jan. 27. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
45%

Natur gyümölcs és zöldségpürék (főzve, turmixolva, ekkor fűszerezni még nem kell).

Én ilyenkor krumplit, répát, sütőtököt, cukkinit, almát, őszibarackot, meggyet, banánt, illetve ezek kombinációit adtam, mellette szopott a Fiam nagy lelkesen.

2012. jan. 27. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

No. a védőnő nem hülye, hanem mkindig kiadják neki az aktuális éves orvosi ajánlást, amit mondania kell. jelenleg az ajánlás szerint (én sem értek egyet vele, de akkor is ezt kel mondani, ha nem mondja, az állásával játszik) a banán egyéves korig nem adható.


Ez ugyanis így működik, mindig kiokoskodnak valamit a konferenciákon, és az eü-s babaápolósoknak (gyerekorvos, védőnő, stb.) AZT kell mondaniuk, mert az a hivatalos ajánlás. Más kérdés, hgy általában hozzáteszik, nem értenek vele egyet.


Négy hónapos babának alma, barack és sütőtök adható, illetve répa és burgonya, valamint meggy.

2012. jan. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
39%
Anyatejet vagy tápszert. 6 hónapos koráig nincs szüksége másra ha rendesen fejlődik.
2012. jan. 28. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!