Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy három hónapos babát...

Mackó3 kérdése:

Egy három hónapos babát szabad hasmánt altatni? Akkor is ha nincs légzésfigyelőm?

Figyelt kérdés
2012. febr. 2. 13:08
 1/9 TKI Ibolya ***** válasza:
Én a fiamat így altattam az első pillanattól másként nem is aludt.Nem volt légzés figyelőnk.
2012. febr. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Lányom 3 hónapig nem volt hajlandó hason feküdni, de aztán rákapott és onnantól pedig csak hason akart aludni.

Nekünk volt mondjuk légzésfigyelőnk, de nem ez volt a szempont, hanem az, hogy jót tudjon aludni a babánk, és ez 3 hónapos korától hason sikerült neki.

2012. febr. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szabad vagy nem szabad, ilyen nincsen.


Olyan van és tény hogy a hasonalvás közben történik a legtöbb bölcsöhalál. Az egyik legnagyobb rizikó faktora.


neked kell eldönteni esetleg olvass utánna ennek, és ne anyukákat kérdezz meg, mert ök úgy is azt mondják az enyém sem halt bele, pedig sajnos vannak akié igen.


Szóval olvass utánna a rizikójának, és gondold végig te magad. Èn külföldön élek itt teljesen tiltják, csak nappal szabad ébren hasra tenni, éjszaka a legveszélyesebb, de nappal is az lehet.

2012. febr. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Úristen! Ne paráztassátok már be! Egyébként háton fekve is meg tudna fulladni. DE NEM FOG! Rögtön ez a bölcsőhalál jön elő. Saját magának bebeszéli az ember! Én első perctől kezdve hason altatom. Gyönyörű erős gyerek. Forgatja a fejét, soha nem bújt bele a matracba! Azért a gyerek se hülye! ;-) Próbáld ki, aztán meglátod, de ha aggódás van a dologból, ne tedd hasra... :-)
2012. febr. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az én babám is csak hason alszik az első perctől kezdve, már 8 hónapos, de légzésfigyelővel. A délutáni alváshoz is bekapcsolom, engem megnyugtat. Amikor a gyerekorvosunk kijött hozzánk a hazajövetelünk után, az volt a kérdése: "Hason alszik? Légzésfigyelő van?" Azt mondta, hogy nagyon bemelegedhet a mellkasa, és emiatt van kockázata a hason alvásnak. Bár azt már elértük, hogy a babakocsiban, és a hordozóban út közben elalszik a hátán is. Mit ne mondjak, nagy harc volt! :-)
2012. febr. 2. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 TKI Ibolya ***** válasza:
Hason alszik = bölcső halál? Úristen ! Ha meg háton akkor visszanyeli a felbüfögött tejet és attól fullad meg.Akkor ne aludjon a gyerek csak ülve? Felesleges paráztatni a másik anyukát!
2012. febr. 3. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 TKI Ibolya ***** válasza:
Arról nem is beszélve hogy mind a két fiam addig üvöltött amíg hasra nem fektettem,utána nyugodtan aludtak.A lányom meg csak az oldalán aludt.Az hogy külföldön mit engednek és mit nem egyáltalán nem mérvadó.Pont itt lehet olvasni külföldön élő anyukáktól,hogy mennyi dologgal nem foglalkoznak külföldön ami nálunk itthon alap és magától értődő.
2012. febr. 3. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
...nah jó,majd nappal hason altatom,mert tudom figyelni,éjjel meg az oldalán,köszi a segítséget csajok!
2012. febr. 3. 11:05
 9/9 anonim válasza:
A védőnő nekünk azt mondta csakis akkor aludjon hason, ha felügyelet mellett alszik.Szerintem ha van légzésfigyelőd akkor se, hacsak nem tudsz újszülöttet újraéleszteni. Az újraélesztés nem azt jelenti, hogy megnézted a készülékhez mellékelt tájékoztatót/kisfilmet!
2012. febr. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!